Následuje
FIS magazín SP

Mladoboleslavský Bartl: Hezký gól, ale je nám k ničemu

Mladá Boleslav  - Záložník Daniel Bartl se mohl stát hrdinou fotbalistů Mladé Boleslavi, když parádním gólem zařídil vedení v duelu 3. předkola Evropské ligy se Strömsgodsetem. Radost mu ale vydržela jen pět minut, než soupeř po zbytečné chybě srovnal a nakonec si odvezl velmi nadějnou výhru 2:1. Mladoboleslavští hráči tak vědí, že to za týden v odvetě v Norsku budou mít hodně těžké.

Daniel Bartl (vpravo) s Janem Chramostou
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Bartl zazářil už loni ve 2. předkole proti Širokému Brijegu, kdy jako střídající hráč přihrál na vítězný gól při výhře 2:1. Tentokrát se trefil krásně točenou střelou z 20 metrů přesně k tyči. "Byl to jeden z mých nejhezčích gólů, ale k ničemu nevedl. Do odvety je to sice otevřené, ale bude to těžké," řekl Bartl. "Přitom po té brance jsem byl šťastný, že jsme to konečně protrhli, ale naší hloupostí jsme dostali do poločasu na 1:1. To bylo důležité," litoval.

Přitom podle jeho názoru šlo o zbytečný gól. "Takhle hloupý gól si nemůžeme dovolit dostat těsně před poločasem. Ztratit míč, to se stane, ale pak to někdo musí přerušit a nenechat projít soupeře přes celé hřiště. Je to škoda," hodnotil Bartl, který nedohrál kvůli nakopnutému svalu. "Ale do odvety by to mělo být v pohodě," dodal.

Připustil, že se na týmu projevila nerozehranost oproti soupeři, který je v polovině sezony. "Byli jsme v křeči, nerozehraní. Bylo to znát, ale nemůžeme se na to vymlouvat," prohlásil. "Chtěli jsme hrát na míči, to se dařilo, ale neohrožovali jsme brankáře a pouštěli je do brejků, přesně to, co jsme nechtěli. Oni ty brejky měli velmi dobré, což je do odvety strašák, ale trenér naordinuje taktiku, abychom to zvládli a vyhráli. Bude to velmi těžké, ale dáme do toho všechno," dodal.

Podle gólmana Róberta Veselovského se tým prezentoval jiným výkonem, než jaké předváděl v přípravě. "Prohráli jsme si to sami. V přípravě jsme hráli úplně jiný fotbal. Asi to nebylo ani rozehraností, spíše zahrála roli psychika a nervozita. Bylo to z naší strany horší než v přípravě, snad to byla facka a probereme se," řekla nová posila z rumunského celku Universitatea Kluž.

"Když se vrátíme k fotbalu z přípravy, tak věříme, že to v odvetě vyjde. Jinak by tam ani nemělo smysl jezdit. Musíme věřit a pobít se o to. Jak jsme měli my špatný den, tak ho oni mohou mít za týden. Všechno je možné," dodal Veselovský.

Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav - Strömsgodset
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy