Následuje
Buly

Mladá Boleslav do EL? Odcházející Jarolím by rád vyzrál na Makedonce

Skopje - Kouče Karla Jarolíma čeká ještě před nástupem k české reprezentaci těžký úkol dostat Mladou Boleslav do hlavní fáze Evropské ligy. První překážkou bude makedonský vicemistr Škendija Tetovo, na jehož hřišti se Středočeši pokusí vybojovat co nejlepší výsledek do domácí odvety.

Karel Jarolím
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Naše přání je postup do skupinové fáze. Věřím tomu, že mužstvo tohle první dvojutkání zvládne a že se dostaneme do play-off," řekl Jarolím, který loni s týmem vypadl ve 2. předkole s norským Strömsgodsetem. "Kvůli jednomu zápasu, který jsme doma nezvládli, jsme vypadli. Musíme zápas v Makedonii zvládnout a přijet domů s co nejlepším výsledkem," dodal kapitán Lukáš Magera.

Ten zůstal jako jediný z útočné vozby, která loni na podzim v české lize strašila všechny obrany. Ondřej Zahustel, Jiří Skalák, Aleš Čermák a Milan Baroš už odešli. Magera je však sehraný i s odchovanci Stanislavem Klobásou a Janem Chramostou a dobře se jeví i exotická posila Golgol Mebrahtu.

"Ještě si musíme trochu zvyknout. Zápasy ještě nejsou tak, jak bychom si přáli. Síla mužstva je ale pořád velká. Myslím, že budeme předvádět stejně útočný a agresivní fotbal, jaký jsme hráli minulou sezonu," řekl Magera.

Trenér Jarolím musí řešit i složení obrany, jelikož v generálce proti Bursasporu chyběli kvůli zranění Jan Kysela, Pavel Čmovš i Adam Jánoš. Pokud se Čmovš neuzdraví, na stoperu vedle Ondřeje Kúdely se mohou objevit uzdravený odchovanec Lukáš Hůlka, Roman Polom či nová zkušená brazilská posila Douglas Da Silva.

Pevná obrana bude základem, protože nejsilnější zbraní Škendije je právě ofenziva. Je jasně nejútočnějším týmem Makedonie a Besart Ibraimi se zkušenostmi ze Schalke byl s 24 góly nejlepším střelcem soutěže. Doplňují ho brazilský tvůrce hry Stenio Junior či makedonský reprezentant Marjan Radeski. Díky jejich gólům Tatovo prohrálo v roce 2016 jediný zápas.

Předpokládané sestavy:

Tetovo: Zahov - Demiri, Cuculi, Bejtulai, Todorovski - Alimi, Hasani - Vujčič, Stenio Junior, Radeski - Ibraimi.

Mladá Boleslav: Diviš - Pauschek, Kúdela, Douglas, Fleišmann - Valenta, Rada - Kalabiška, Magera, Vukadinovič - Chramosta.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy