Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Měli jsme zapnout dřív, lituje po remíze Breznaník

Liberec - Michal Breznaník patřil v úvodním utkání s Dněpropetrovskem k nejlepším libereckým hráčům a snížením odstartoval nápor, který vedl k vyrovnání a remíze 2:2. Slovenský fotbalista ale litoval, že český mistr začal hrát až za stavu 0:2. Doufá, že v odvetě to bude jiné. "Bohužel jsme zapnuli až po těch dvou gólech. Měli jsme zapnout dřív. Doufám, že jsme se poučili, příště je potřeba hrát od začátku," řekl novinářům Breznaník.

Liberec v EL
zdroj: ISIFA

Když Dněpr na startu druhé půle zvýšil na 2:0, blesklo Breznaníkovi krátce hlavou, aby se nezrodil debakl. "Trochu mě to napadlo, ale věřili jsme. V lize jsme doma hodněkrát prohrávali a otočili jsme to. Řekli jsme si, že musíme hrát dál, abychom nedostali nějakého búra. První gól nás hodně nakopl a pak jsme začali hrát dobře," uvedl Breznaník.

Připustil, že v první půli dělal soupeř Liberci velké problémy. "Věděli jsme, že jsou techničtí a rychlí. Je to něco jiného než v lize. Presovali nás, byli jsme pod větším tlakem. Na to nejsme zvyklí. Doufám, že se poučíme a u nich budeme hrát lépe," přál si slovenský záložník.

Povedená druhá půle je podle něj receptem, jak na Dněpr hrát. "Nesmíme dělat takové chyby jako v prvním poločase. Je třeba trochu víc napadat, aby neměli tolik prostoru. Jak mají prostor, umí zaútočit. Když jsme pak přitvrdili, bylo to lepší a rozehráli jsme se," poznamenal Breznaník.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih zápasu Liberec - Dněpropetrovsk

Před zápasem by s výsledkem 2:2 nebyl příliš spokojený, vzhledem k průběhu ho ale nakonec bral. "Snažili jsme se nedostat gól, což se zase nepodařilo. Ale jsem rád, že jsme dali aspoň dva," řekl. "Kdyby Šural na začátku proměnil šanci, tak ten zápas je jiný. Ale musíme hrát dál. Určitě pojedeme na Ukrajinu s tím, že máme šanci. Výsledek 0:2 by byl horší, s remízou 2:2 se vždy dá v odvetě hrát," dodal čtyřnásobný slovenský reprezentant.

Laštůvka: Můžeme si za to sami

Promrhaného náskoku litoval český zástupce na druhé straně. Brankář Dněpru Jan Laštůvka neskrával rozladění. "Ztratili jsme zápas. První poločas Liberec neměl absolutně nic a mohlo to být 2:0 nebo 3:0. Nakonec takovýhle zápas skončí 2:2 a ještě se strachujeme ke konci. Nikomu není moc do řeči, měli jsme to udržet," řekl.

Prý už před zápasem očekával, že se bude rozhodovat až v odvetě. "Nikdo od nás nepřemýšlel tak, že je Liberec lehký soupeř. I když měli hodně zraněných, svoji kvalitu mají, stali se mistry. Já věděl, že to nebude jednoduché," uvedl Laštůvka. "Zbytečně jsme si to zkomplikovali, ale musíme jít dál. Hlavně, že jsme neprohráli. Teď se musíme soustředit na neděli na ligu a pak na odvetu. Dostat se do základní skupiny je náš hlavní cíl," dodal Laštůvka.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy