Cyklotoulky

Mak neproměnil penaltu a Fenerbahce si pohlídalo výhru 1:0 nad Zenitem

Fenerbahce Istanbul v úvodním utkání play-off Evropské ligy porazili Zenit Petrohrad díky gólu Islama Slimaního z 21. minuty 1:0. Rusové mohli ještě do poločasu srovnat, jenže Slovák Róbert Mak neproměnil penaltu.

Radost hráčů Fenerbahce
zdroj: ČTK/AP

Turecký klub využil převahy a na začátku třetí desetiminutovky udeřil jako první. Po rohu míč propadl ke Slimanímu a ten uprostřed velkého vápna nezaváhal.

Ještě do poločasu mohlo být skóre vyrovnané. Makova rána nebyla špatná, ale gólman Tekin se natáhl ke své levé tyči a obdivuhodně vyrazil střelu na břevno. Od něj se balon odrazil těsně před brankovou čáru a brankář tureckého celku jej mohl definitivně skrýt do rukavic.

Rusové si ve druhém poločase nevypracovali žádnou velkou příležitost a domácí si vítězství i díky výtečně pracujícímu obrannému valu pohlídali.

Fenerbahce Istanbul - Zenit Petrohrad 1:0 (1:0)

Branka: 21. Slimaní.