Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Lugano má poslední šanci postoupit, upozorňuje Vrba. Plzeň chystá tři až pět změn

Zdálo by se, že Plzeň bude mít v Lucernu proti Luganu relativně jednoduchou úlohu. Soupeř Plzně je poslední ve švýcarské lize a v Evropské lize nezískal ani bod. Trenér Viktorie Pavel Vrba ale vztyčuje prst a říká, že čeká těžkou bitvu. I proto, že je to pro Lugano v dvojzápase proti Plzni poslední šance, jak zachránit naděje na postup do jarní fáze. Plzeň zároveň v zápase poměrně výrazně obmění sestavu oproti utkání na Letné.

Pavel Vrba
zdroj: AP autor: Urs Flueeler

Plzeň ve skupině G ze dvou zápasů získala tři body, když na úvod prohrála v Bukurešti s FCSB 0:3 a poté doma porazila Beer Ševu 3:1. Lugano s rumunským i izraelským soupeřem shodně prohrálo 1:2.

"Lugano má poslední šanci zamotat trošku s tabulkou. Pokud neuspěje, víceméně bude jasné, že se neumístí do druhého místa. Oni vědí, že když to s námi nezvládnou, soutěž pro ně končí. Určitě ten zápas jednoduchý nebude," řekl Vrba v Lucernu, kde se čtvrteční duel bude konat kvůli nevyhovujícímu stadionu v Luganu.

"Zkuste hrát proti mužstvu, které se třeba zachraňuje v lize a hraje o poslední šanci... Ta mužstva jsou nabuzená a vědí, že zápas je pro ně rozhodující, jak dopadnou v té soutěži. Myslím, že to tak bude i zítra," upozornil Vrba.

Co čeká na Plzeň proti Luganu? I o tom je nový díl Fotbal fokus podcastu

Západočeši v nedělním šlágru vyhráli 1:0 na hřišti Sparty, naplno bodovali i v desátém prvoligovém kole a překonali rekord letenského týmu ve vítězném vstupu do sezony. Uspět chtějí i ve Švýcarsku. "Pro nás je každé soutěžní utkání důležité. Je jedno, jestli hrajeme na Spartě, s Luganem nebo doma s Brnem. Chceme vítězit a chceme samozřejmě fotbalově uspět i tady. Doufám, že se nám to podaří," uvedl bývalý reprezentační kouč.

Podobný názor měl i brankář Aleš Hruška. "My jsme sem přijeli vyhrát a nijak se nezaobíráme tím, jak jsou na tom teď oni. Jestli chceme postoupit ze skupiny, musíme tady něco urvat, nejlépe tři body. Můžeme se bavit po zápase, jestli to byla výhoda," konstatoval plzeňský gólman.

Nezabývá se ani dlouhou šňůrou Viktorie bez pohárové výhry na hřištích soupeřů, která trvá už 11 zápasů a více než dva roky. "Určitě tu nejsme kvůli přerušování nějaké série. Bojujeme ve skupině, a pokud chceme postoupit, chceme tu vyhrát. Jestli je to přerušení nějaké série, nehraje roli," prohlásil Hruška.

Vrba avizoval, že mírně pozmění sestavu od utkání na Spartě. Připravený ještě nebude obránce David Limberský, jenž se zotavuje po zlomenině v obličeji. "Bude tři až pět změn. David je s týmem, ale nebude nominovaný na utkání," přiznal třiapadesátiletý trenér.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy