Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Malý fotbal ME 2018 Ukrajina

Loučící se Kováč: Moc radosti jsme neudělali, ale lidi udělali radost nám

Praha - Radoslav Kováč se v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy s Villarrealem rozloučil s poháry. Šestatřicetiletý stoper, který po sezoně ukončí kariéru, bude na své poslední utkání na evropské scéně rád vzpomínat, byť Pražané prohráli 2:4 a v součtu s porážkou 1:2 z prvního duelu nepostoupili.

Radoslav Kováč s Ladislavem Krejčím
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Na ten zápas jsem se strašně těšil. Věděl jsem, že je to jeden z posledních zápasů (kariéry), navíc ještě čtvrtfinále Evropské ligy. Bylo to krásné, určitě na ten zápas budu vzpomínat," řekl Kováč.

"Před dvanácti lety, kdy Mára Kincl dával ten gól v Lize mistrů, jsem byl taky na hřišti. Vážím si toho, že jsem byl tady u dvou historických momentů," zavzpomínal bývalý reprezentant na duel ze závěru roku 2003, kdy Letenští gólem v nastavení vybojovali výhru 1:0 s Laziem Řím a postup ze skupiny Ligy mistrů.

Kováč nečekal, že si na závěr kariéry ještě tolik zahraje, protože je ve Spartě až pátým stoperem. Jenže ostatní střední obránci byli mimo hru, a tak musel naskočit. Už v úvodním zápase ve Villarrealu vystřídal zraněného Maria Holka.

"Nervózní jsem nebyl. Jsem zdravý, cítil jsem se velmi dobře, protože jsem odehrál nedělní zápas s Příbramí. To pro mě bylo důležité, abych se dostal do rytmu. Důležité bylo chytit se první přihrávkou, trochu se nahecovat. Malinké chvění prvních 30 vteřin tam bylo, ale pak to bylo super. Když lidé začali řvát, měl jsem trochu i husinu," připustil.

Nejlepší atmosféra za poslední dobu

Právě fanoušci mu udělali největší radost. I když sparťané na začátku druhé půle prohrávali 0:4, publikum stále povzbuzovalo a domácí hráči pak snížili na 2:4. "Lidi byli úplně bomboví, chtěl bych jim dát absolutorium. Dlouho jsem tady něco takového nezažil. Drželi nás, i když viděli, že zápas je rozhodnutý po poločase. Byl jsem rád, že jsem byl na hřišti. I když jsme moc radosti neudělali, ale lidi udělali radost nám," prohlásil Kováč.

Litoval, že se v závěru nezapsal mezi střelce. "Měl jsem to na hlavě, to mě mrzí. To bych měl dávat, ale sjelo mi to po čele. To byl čistý gól, velká šance. Kdybychom dali třetí gól, možná bychom tu remízu ještě uhráli," přemítal Kováč.

Devadesátka nedostižnou metou

V evropských pohárech odehrál 86 utkání a už nedosáhne na metu 90 duelů, což si přál. "Ale ani tak to není špatné číslo. Zažil jsem krásné zápasy, velké zápasy a zůstanou vzpomínky," podotkl Kováč.

"Naměkko ani tak nejsem. Já už jsem to věděl, už jsem měl čistou hlavu. Miluju tady tu kabinu, hrozně mě to baví s těma klukama, i trénovat s nimi. Já už ani nečekal, že si takhle zahraju. Byl to pro mě bonus a jsem za to strašně rád," dodal bývalý hráč Olomouce, Spartaku Moskva, West Hamu, Basileje a Liberce.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy