Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Liberec si dá reprete s Gentem pod ženskou taktovkou. V premiéře jí pomůžeme, řekl Hoftych

Prvním českým mužským týmem, jehož zápas v hlavní fázi soutěží UEFA bude pískat ženská rozhodčí, bude ve čtvrtek Liberec. Utkání 5. kola skupinové fáze Evropské ligy v Gentu bude totiž řídit trojice ukrajinských sudí v čele s hlavní Katerynou Monzulovou. Trenér Slovanu Pavel Hoftych už podobnou situaci zažil mezi tuzemskou elitou a bere ji proto s nadhledem.

Trenér Liberce Pavel Hoftych na tiskové konferenci
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Monzulovou čeká debut v evropských pohárech mužů. V hlavní fázi Evropské ligy už pískala v říjnu Stéphanie Frappartová, která se v dnešním utkání Juventusu s Dynamem Kyjev stane první ženskou rozhodčí v Lize mistrů.

"V Česku už jsme zažili hodně zápasů, které pískala žena. Třeba s paní Damkovou nebo posledně v Karviné máme zkušenost s paní Adámkovou," připomněl Hoftych.

"Způsob pískání může být přece jen trochu jiný. Věřím tomu, že paní Monzulové při premiéře v Evropské lize jako tým pomůžeme. Aby se cítila dobře a aby to byl i pro ni dobrý zápas."

Hoftychovi svěřenci se v Gentu budou snažit navázat na vítězství 1:0 z úvodního vzájemného duelu v Liberci. Poté Severočeši ve skupině třikrát prohráli a už mají jen teoretickou naději na postup. Před belgickým soupeřem se pokusí uhájit třetí místo v tabulce.

"Mohl bych slíbit ofenzivní smršť, ale neslíbím, protože my vycházíme z nějakého stylu hry. Vycházíme i z toho, co třeba soupeř nemá úplně rád  hru do dobré obrany. Ten zápas, který jsme vyhráli 1:0, byl celý o týmovém pojetí. Podržel nás Filip Nguyen, proměnili jsme svou šanci a soupeř svoje nedal. Pokud chceme uspět, musíme používat vlastní zbraně. Určitě nehrát pasivně, ale poctivě v obraně a rychle vyrážet do protiútoků," prohlásil Hoftych.

"Soupeř je obecně velmi dobrý dopředu, ale zase k tomu patří pomalejší návraty. I ta obrana kolikrát působí zmatečně. Když je rozkýváte a jste schopní nabíhat mezi ně, často se špatně křižují a zajišťují. Víme, že mají defenzivní okna, a budeme se snažit jich využít." 

Gent dosud ve skupině nezískal ani bod a nedaří se mu ani v belgické lize. "Víme, že mají svoje problémy, ale těžko říct, v jakém jsou rozpoložení. V kabině je hodně cizinců, trénuje je relativně mladý kouč. Bereme to tak, že přestože je soupeř v tabulce za námi, je doma a pořád je favorit. My se budeme snažit využít toho, že naše mužstvo už je (po covidu, pozn. autora) víceméně stoprocentně dotrénované," zakončil Hoftych.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy