Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Lavička: Prohráli jsme s lepším týmem, ale se vztyčenou hlavou

Lyon (Francie) - Trenér sparťanských fotbalistů Vítězslav Lavička po úvodním utkání základní skupiny Evropské ligy v Lyonu připustil, že domácí Olympique zvítězil 2:1 zaslouženě. Potěšilo ho ale, že letenský tým dokázal za stavu 0:2 zdramatizovat vývoj a v závěru se snažil o vyrovnání. Zápas bere jako velkou zkušenost pro mladý pražský celek.

Vítězslav Lavička
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Lavička uznal, že Lyon byl většinu času aktivnější. "Hráli jsme proti soupeři, který měl celkově vyšší kvalitu. Domácí většinu času určovali tempo hry a zatlačili nás," uvedl. "První poločas však byla naše hra až na výjimky dobře organizovaná. V úvodu druhého poločasu domácí ještě víc vystupňovali tempo a pak přišla část, kdy jsme v krátkém rozmezí dvakrát inkasovali," konstatoval sparťanský trenér.

Měl radost, že jeho svěřenci poté nerezignovali a brankou střídajícího Ladislava Krejčího snížili. "Mám dobrý pocit, že kluci nesložili zbraně a po jedné vydařené akci jsme se hezkou brankou vrátili zpět do zápasu. Těší mě, že jsme v závěru i tak silný tým dokázali zejména po standardních situacích zatlačit, škoda, že se nám nepovedlo srovnat," litoval Lavička.

Vítězslav Lavička: "Prohráli jsme proti lepšímu soupeři, ale myslím, že to bylo se vztyčenou hlavou. Zejména závěr i jiné situace nám ukázaly, že máme na čem stavět do budoucna. Věřím, že tenhle zápas bude zejména pro naše mladé hráče dobrou lekcí a velkou zkušeností."

Pochvaloval si, jak se uvedl střídající Krejčí, který trochu překvapivě začal jen na lavičce. "Všichni víme, že Láďa naskakuje do hry po jeho zranění ramene. V Plzni nastoupil v základní sestavě a on i my jsme očekávali, že bude výraznější. Proto dnes dostal přednost na levé straně Přikryl. Nicméně Láďa dnes ukázal, že i v situaci, kdy přijde jako střídající hráč, dokáže oživit hru a střílet hezké góly," dodal Lavička.

Rovněž Krejčí bral zápas jako velkou lekci a zkušenost. "Bránili jsme se, oni drželi víc balon, což jsme čekali. Byl to hodně těžký zápas a jsem rád, že jsme ho hráli. Člověk určitě těmito zápasy hodně roste," dodal Krejčí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy