Následuje
VK Ostrava - Kladno volejbal cz

Lavička o Bernu: Čeká nás podobný soupeř jako Zwolle

Praha - Young Boys Bern podle trenéra Vítězslava Lavička hrají podobně jako Zwolle, které fotbalisté Sparty vyřadili v předkole Evropské ligy. Jednapadesátiletý kouč také před čtvrtečním druhým zápasem základní skupiny EL na Letné pochválil českého obránce ve švýcarských službách Jana Lecjakse.

Vítězslav Lavička
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermayer

"Jeho výkony na místě levého obránce mají velkou kvalitu a pro Bern hraje důležitou roli," řekl Lavička. Jeho slova později potvrdil i kouč Bernu Uli Forte. "Jan je pro mě velmi důležitý. Myslím, že je ve výborné formě a zítra bude mít šanci to dokázat," prohlásil. "Navíc jeho branka zahájila naše působení v Evropské lize," připomněl Forte vysokou výhru 5:0 nad Slovanem Bratislava v úvodním utkání ve skupině.

Právě debakl slovenského celku byl jedním ze zápasů, který Lavička pustil hráčům Sparty v rámci přípravy na zápas. "Čeká nás kvalitní soupeř, který je stylem hry trochu podobný Zwolle. Spoléhají na rychlé hráče na stranách hřiště a také na šikovné hráče na hrotu a pod ním," prohlásil Lavička.

"V obraně je hra Bernu poměrně dobře organizovaná a jejich postavení ve švýcarské lize (5. místo) není náhoda. A také není náhoda, že první zápas se Slovanem jednoznačně ovládli," přidal letenský kouč, který může počítat s uzdraveným Tomášem Přikrylem a Lukášem Váchou, kterému vypršel trest za červenou kartu.

Sparta úvodní zápas Evropské ligy prohrála na hřišti favorita skupiny Neapole 1:3 a proti Bernu chce uspět, protože švýcarský celek považuje za hlavního konkurenta v boji o druhé místo. "Důležitost utkání vnímáme, ale nesnižujeme ani kvalitu Slovanu Bratislava. Každý zápas je důležitý a může být klíčem k postupu," uzavřel Lavička.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy