Následuje
Volejbalový magazín

Kozák: Dvou gólů si cením. Pořád musím něco dokazovat

Mönchengladbach (Německo) - Fotbalový útočník Libor Kozák dvěma vstřelenými góly v Mönchengladbachu stvrdil, že je největší palebnou zbraní Lazia Řím v Evropské lize. Český hráč výrazně pomohl italskému celku k remíze 3:3, ale stejně je dopředu připravený, že v dalších zápasech bude muset znovu čekat na svoji šanci spíš na lavičce náhradníků. Kozák by se ale většího vytížení rád dočkal i v italské Serii A, kde letos spíš paběrkuje.

Libor Kozák
zdroj: Isifa/EPA

Představení v Mönchengladbachu, kde do hry naskočil až po poločase, ale vzápětí se blýskl dvěma brankami, však považuje za velkou osobní vzpruhu. "Jsem za to rád, gól jsem už potřeboval jako sůl. Ale nějaká euforie nehrozí. Vím, že jsem pořád v pozici, kdy musím něco dokazovat," řekl Kozák.

Třiadvacetiletý hráč je v Laziu ve schizofrenní situaci: v Evropské lize startuje pravidelně a nasbíral v ní už pět gólů, čímž se dělí o druhé místo mezi všemi kanonýry. Zato v italské lize se z něj stává trpělivý náhradník: starty sbírá jen po minutách, v základní sestavě nastoupil letos jen jednou a na první střelecký zápis v sezoně zatím stále čeká.

Libor Kozák: "Moc bych si přál, abych tu letošní nulu v Serii brzy odmazal. I zápas v Mönchengladbachu jsem bral jako velkou šanci. Když ji dostanu, tak trenérovi chci ukázat, že na to mám, že můžu hrát víc. A snad se mi to v tom zápase podařilo."

Byť český reprezentant do zápasu znovu vstoupil až po přestávce, hned dvakrát střelecky udeřil. Nejprve v 64. minutě a pak ještě ve čtvrté minutě nastaveného času, kdy Laziu zajistil důležitou remízu.

"Urvali jsme dobrý výsledek na to, že jsme dohrávali o deseti. Do odvety máme slušnou výchozí pozici a doma to snad dotáhneme k dalšímu postupu," přál si Kozák. Prý ho motivovalo i to, že zápas začínal znovu jen mezi náhradníky. "Byl jsem hodně nažhavený, když jsem šel na hřiště. Ale také jsem měl čistou hlavu, chtěl jsem si to užít, protože docela cítím formu. Zápas mě chytil v dobrém rozpoložení, i když toho nemám tolik odehráno. A první vstřelený gól mě hodně nastartoval," přemítal Kozák nad vlastní paradoxní situací.

Na utkání v Mönchengladbachu prý jen tak nezapomene. A nejen kvůli svým dvěma přesným zásahům. Kozák se nestačil divit ani tomu, když rozhodčí proti Laziu nařídil hned tři penalty. "Nikdy jsem nic podobného nezažil, ani třeba v žáčcích," řekl Kozák.

Sestřih utkání Mönchengladbach - Lazio Řím
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy