Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sport 2012

Kouč Schalke Breitenreiter: Absence Ščasného na lavičce se určitě projeví

Praha - Na rozdíl od svého protivníka nebude chybět na lavičce svého týmu. Kouč Schalke André Breitenreiter ví, že jeho svěřenci jsou favority, sílu Sparty ale nepodceňuje. Věří ale, že v zápase se projeví i absence Zdeňka Ščasného. Trenér Sparty to na druhé straně odmítá s tím, že nejdůležitější je podle něj předzápasová příprava.

Kouč Schalke André Breitenreiter
zdroj: imago sportfotodienst

Breitenreiter podobnou situaci několikrát zažil. "Většinou ale jenom v nižších soutěžích, protože tam na rozdíl od velkých stadionů rozhodčí moc dobře slyší, co kdo říká na lavičce," uvedl. "Naposledy jsem byl na tribunu vykázán, když jsem vedl Paderborn. Tehdy jsme hráli proti Fürthu o postup a na tribunu jsme museli já i tři moji asistenti. Ale bylo to nespravedlivé, chyba rozhodčího," dodal.

Dvaačtyřicetiletý Breitenreiter je přesvědčen, že absence Ščasného, jenž dostal za kritiku sudích po remíze s Tripolisem dvouzápasový distanc, se během utkání projeví. "Určitě, trenér musí být v kontaktu s hráči," prohlásil.

Jako důkaz podle něj může posloužit poslední ligový duel, ve kterém Schalke v sobotu porazilo Herthu Berlín až díky gólu v nastavení. "Dostali jsme gól těsně před koncem, a protože jsem byl na lavičce, tak jsme mohli spolu s realizačním týmem něco změnit. Přeskupili jsme obranu, vystřídali jsme... V tomhle směru může hlavní trenér rozhodnout. Není to sice nijak závratně velká výhoda, ale trochu ano," dodal.

Podle sparťanského trenéra Ščasného ale jeho nepřítomnost na lavičce zápas neovlivní. "Nemyslím si, že to bude handicap, protože hlavní je předzápasová příprava, která probíhala jako obvykle," řekl na tiskové konferenci na stadionu v Gelsenkirchenu Ščasný, jenž byl potrestán za tvrdá vyjádření na adresu sudích po remíze 1:1 v Tripolisu.

"Navíc si v takovém kotli a atmosféře, která nás čeká, můžete u hřiště poskakovat, jak chcete, a hráči vás stejně neuslyší a něco byste mohl změnit jen o přestávce," přidal Ščasný. "Hráči vědí, co chceme, a jsme v tom za jedno. Nechceme bránit a hrát pasivně," uvedl. 

Osmapadesátiletý kouč už podobnou situaci v minulosti prožil, zápas proti Schalke ale pro něj bude přeci jen v něčem premiérový. "Na tribunu už jsem vykázán byl, ale ne v takhle velkém zápase. Takže nevím, jak to budu prožívat. Ale myslím, že to bude stejné jako na lavičce," uvedl trenér, kterého v utkání zastoupí asistent Zdeněk Svoboda. 

Schalke díky výhře udrželo třetí bundesligovou příčku a formu má i v Evropské lize, kde vyhrálo oba dosavadní zápasy se skóre 7:0. Tentokrát se však bude muset obejít bez útočníka Klaase-Jana Huntelaara. "Má potíže s kyčlemi a bokem, ale není to nic vážného. O víkendu už byl na lavičce, ale nakonec nebyl důvod, aby nastoupil. Teď ale hrát nebude," prohlásil Breitenreiter.

Huntelaar dal stejně jako jeho spoluhráč Franco di Santo tři góly a zejména díky nim má Schalke spolu s Neapolí nejlepší útok v Evropské lize. "Jsme favorité, chceme vyhrát, ale víme, že Sparta vede českou ligu a má hodně mezinárodních zkušeností. Nebezpečná je hlavně její levá strana, kde je vynikající Frýdek a také velmi rychlý Krejčí," uvedl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy