Následuje
Hokej den poté

Kouč Dinama: Zápas s Plzní? Dějinné. Jaro hrajeme v Evropě po 50 letech

Pokusit se udělat vše pro historický postup. A co bude potom? Teprve se uvidí. To je jediný cíl Nenada Bjelici. Trenér Dinama Záhřeb považuje Plzeň za kvalitní tým s velkou silou na domácím hřišti. Věří nicméně, že pokud chorvatští mistři v utkání druhého kola Evropské ligy dokážou realizovat své plány, odvezou si dobrý výsledek do odvety a budou mít nakročeno dál. "Čeká nás hodně silný soupeř, který na domácím hřišti hraje velmi dobře a má podporu svých fanoušků," řekl Bjelica. Přímý přenos duelu Viktoria Plzeň - Dinamo Záhřeb nabídne ČT sport a web ctsport.cz od 20:35.

Trenér Dinama Záhřeb Nenad Bjelica
zdroj: ČTK/AP

Dinamo poprvé v historii postoupilo do vyřazovací fáze EL. "Utkání má dějinný charakter, protože Dinamo hraje skoro po 50 letech jarní část v Evropě. Pokusíme se udělat všechno pro to, abychom postoupili do dalšího kola. Co bude potom, uvidíme," prohlásil Bjelica.

"Všichni se moc těšíme a snažíme se vybalancovat euforii, radost a netrpělivost, aby tým nevyhořel. Pokud se nám podaří realizovat to, co jsme naplánovali, tak zítra dosáhneme dobrého výsledku. Věřím, že se nám to povede," doplnil sedmačtyřicetiletý kouč.

Plzeň od prosincového losu podrobně studoval. "Udělali jsme analýzu a rozbor celého týmu. Máme dostatek informací, předpokládáme, že i Viktoria má dostatek informací o nás. Tak uvidíme zítra na hřišti, komu se lépe povedlo prostudovat soupeřův tým."

Výběr Pavla Vrby pochválil i kapitán Dinama Arijan Ademi. "Víme, že nás nečeká žádný lehký úkol, protože tým Viktorie je velice kompaktní, hraje pevně a tvrdě. Pokusíme se realizovat svůj plán a dosáhnout úspěchu," konstatoval Ademi.

Plzeň viděl například při prosincové domácí výhře 2:1 nad AS Řím v posledním utkání skupiny Ligy mistrů. "Tam se mi Plzeň hodně líbila. Poznal jsem, že jde o velice kvalitní tým," podotkl makedonský reprezentant.

Šance Plzně v utkání proti Dinamu Záhřeb rozebírá nové vydání Fotbal fokus podcastu:

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy