Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Kajrat nepodcenit. Musíme být zodpovědní, říká před odvetou olomoucký Sladký

Olomouc má slibný náskok 2:0, teď jde jen o to ho udržet. Kazašský vicemistr Kajrat Almaty je ale v domácím prostředí zatraceně silný, a tak o postupujícím ještě zdaleka rozhodnuto není. Pro oba celky je velkou motivací i možnost utkat se s nejúspěšnějším celkem soutěže Sevillou. Přímý přenos utkání, ve kterém půjde o postup do závěrečného předkola Evropské ligy, vysílá od 15:50 ČT sport a web ctsport.cz.

Fotbalisté Sigmy slaví gól Martina Sladkého ve 3. předkole Evropské ligy
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Ještě nás čeká velká práce," připustil trenér Václav Jílek, jehož svěřenci v prvním duelu Kajrat přehrávali a dostali se do vedení brankami Martina Sladkého a Václava Pilaře. Navíc hráli proti deseti. Pak se ale nechal vyloučit i kapitán Sigmy Michal Vepřek a soupeř se dostal do hry. Hanáky dvakrát zachránila tyč a sami nevyužili velkou šanci na třetí gól, který by zaručil odvetu mnohem klidnější. Přesto ale Sigmě stačí v odvetě i prohra o gól a v případě vstřeleného gólu i o dva.

"Myslím, že jsme ve finále vytěžili velmi dobrý výsledek. Ale měli jsme i velkou dávku štěstí. Odvetu nesmíme nijak podcenit," upozornil Jílek.

Varováním je i domácí bilance Kajratu, který v evropských pohárech na svém stadionu neprohrál už 14 zápasů, jedenáct jich vyhrál a ve čtyřech uhrál výsledek, jenž by mu nyní stačil na postup. Pomáhá mu i to, že hraje na umělé trávě, na kterou soupeři nejsou tak zvyklí.

POSLECHNĚTE si nový FOTBAL FOKUS PODCAST také o šancích Sigmy v odvetě:

"Umělá tráva asi nebude hrát roli. Kajrat je ale doma silný a bude to těžký zápas. Když se nám ale podaří dát gól, tak si myslím, že to zvládneme," uvedl olomoucký záložník Šimon Falta, který by mohl tentokrát nastoupit na levém beku místo Vepřka, nuceně absentujícího kvůli červené kartě. Variantou je i dvacetiletý Michal Surzyn.

"Jedeme ven s výsledkem 2:0, a když budeme zodpovědně bránit a povede se nám třeba protiútok, tak si myslím, že máme velkou šanci postoupit. Musíme být zodpovědní," upozornil hrdina prvního utkání Sladký.

Kajrat, který ve 2. předkole vyřadil i přední nizozemský tým Alkmaar, usiluje o vyrovnání historického maxima, protože přes 3. předkolo dosud přešel jen v roce 2015. "Výsledek pro nás není dobrý, ale pořád si myslím, že máme šanci s tím něco udělat. Doma to bude úplně jiný zápas," prohlásil trenér kazašského celku Carlos Ferrer, který v minulosti působil v akademii Barcelony.

Předpokládané sestavy:

Kajrat: Plotnikov - Lunin, Politevič, Bateau, Sokolenko - Isael, Elek, Juan Felipe, Aršavin - Eseola, Islamchan.

Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Falta - Kalvach - Zahradníček, Plšek, Houska, Pilař - Nešpor.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články