Následuje
Branky, body, vteřiny

Je to padesát na padesát, říká Uhrin před portugalskou prověrkou

Praha - Trenér Dušan Uhrin mladší vidí šance slávistických fotbalistů na postup ze 3. předkola Evropské ligy proti portugalskému Riu Ave zcela vyrovnaně padesát na padesát. V úvodním utkání doma v Edenu chce oproti 2. předkolu s Levadií Tallinn zlepšit defenzivu. Přímý přenos odvysílá ČT sport a náš web ve čtvrtek od 18:50.

Dušan Uhrin mladší
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Je to opravdu start, šance jsou 50 na 50. Máme před sebou silného soupeře. My jsme skončili pátí, oni šestí. Myslím, že jsou to dva vyrovnané týmy. Oproti 2. předkolu se nic nemění, chceme postoupit za každou cenu," uvedl Uhrin.

Je mu jasné, že Slavia se oproti zápasům s Levadií potřebuje zlepšit. "Určitě chceme zlepšit defenzivu. Při tom prvním utkání venku jsme propadli, doma při druhém už to bylo lepší, ale nebylo to úplně ono. Nebyl jsem tam spokojený s některými věcmi, které jsme teď nacvičovali při tréninku celý týden," řekl Uhrin. "Hrajeme doma, chceme vyhrát a ať neinkasujeme, protože to by zkomplikovalo situaci," dodal.

Rio Ave je podle něj trochu nečitelné. "Nevíme, co nás čeká, to mužstvo se oproti minulé sezoně hodně změnilo. Když jsme tam teď byli na sledování, tak každý poločas hráli jiným stylem. Hráli různé rozestavení," upozornil Uhrin.

"Lepší by bylo, kdyby byli čitelní, ale chci udělat takovou taktiku, kdy nám bude jedno, v jaké sestavě a rozestavení nastoupí. Oba jejich systémy mají něco společného, takže věřím, že hráči se přizpůsobí okamžitě," doplnil slávistický kouč.

Rio Ave v minulé sezoně hrálo defenzivně, ale v generálce to podle Uhrina tolik neplatilo. "Mají jednu slabinu, tu samozřejmě prozrazovat nebudu. Doufám, že toho využijeme. Nicméně je to silný tým, má dobré stopery, ofenzivní hráče i dobrého defenzivního záložníka. Tam to bude rozhodující, jak je dokážeme přehrát," dodal Uhrin.

Záložník Tomáš Souček věří, že Pražané mají na to postoupit, a v úvodním domácím utkání si přeje hlavně neinkasovat. "Je to velmi silný soupeř, ale my si věříme. Věřím, že bychom ten dvojzápas mohli zvládnout," řekl.

"Víme, že je to defenzivní mužstvo, dostává málo gólů. Ale jsou to Portugalci i Brazilci, takže umí i hodně dobře zaútočit," dodal jednadvacetiletý defenzivní středopolař.

Pražané začínají doma, podle Součka to ale nevýhoda není. "Říká se to, ale když udržíme doma nulu a vstřelíme třeba jednu branku, tak jsme zase v daleko větší výhodě my. To by nám mohlo pomoci. Hlavně udržet nulu a dát jednu, dvě branky by bylo ještě lepší," podotkl Souček.

Zatímco Slavia už odehrála 2. předkolo, Rio Ave čeká v Edenu soutěžní premiéra v této sezoně. "To je možná naše výhoda. Už jsme hráli před plným stadionem, v přípravách je to jiné. Myslím, že by nám to mohlo pomoci. Věřím, že by mohlo přijít ještě víc lidí než s Tallinnem. Věřím ve vyprodaný stadion, který nás požene za vítězstvím," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy