Jablonecké účinkování skončilo výpraskem. V Seville dostal šest gólů

Sevilla – Debakl nejspíš ukončil účinkování fotbalistů Jablonce v evropských pohárech. Ve 4. předkole Evropské ligy si Jablonečtí odvezli výprask 0:6 ze hřiště Betisu Sevilla a po domácí prohře 2:1 tak končí jablonecký sen o historicky první účasti v základní skupině Evropské ligy.

Radost hráčů Betisu Sevilla
zdroj: EFE autor: Jose Manuel Vidal

Jablonec nastoupil v základní sestavě s uzdraveným brazilským obráncem Rossim a záložníkem Vošahlíkem. Pouze na lavičce zůstal střelec branky z prvního duelu Kopic, zraněný stoper Kysela nebyl ani mezi náhradníky. Trenér Betisu Mel Pérez udělal v úvodní jedenáctce dokonce osm změn oproti zápasu na severu Čech.

Španělský tým na stadionu Benita Villamarína od začátku dominoval. V 18. minutě Sevilla našel povedenou přihrávkou za obranu Rubéna Castra a ten zkušeně přehodil Špita. Jablonečtí, hrající v oranžových dresech, soupeři na rozdíl od domácího utkání vůbec nestačili. Ve 28. minutě ještě Matillu vychytal Špit, ale vzápětí si Beneš srazil míč do vlastní branky, když se snažil pokrýt dotírajícího Castra.

Při největší šanci hostů Hubník přihrál do střelecké pozice Vaňkovi, který však brankáře Andersena zblízka "dloubáčkem" nepřekvapil. Pět minut před pauzou znovu zazářil Špit při vyražení Juanfranovy tvrdé rány. Trenér Jablonce Roman Skuhravý poslal do druhé půle dva nové hráče do zálohy: Kopice za Čížka a Třešňáka za Vošahlíka. Po pěti minutách však potřetí udeřil Matilla, jenž přesnou střelou zakončil týmovou akci.

O sedm minut později bylo pro hosty ještě hůře, když Molina zblízka obstřelil Špita. Jablonecký brankář pak vytáhl dalším povedeným zákrokem Sevillův dalekonosný pokus. Potupu však Severočeši neodvrátili. V 73. minutě potrestal další chybu v defenzivě střídající Rodríguez. Konečnou šestou branku si v podobě krásné střely do horního růžku připsal devět minut před koncem Xavi Torres.

Jablonec tak nenavázal na sousední Liberec, který do skupiny EL postoupil přes favorizované Udine. Poslední šancí pro něj zůstával páteční los z týmů vyřazených v předkole. Místo Fenerbahce však nakonec zaujme Apoel Nikósie.

Betis Sevilla - Baumit Jablonec 6:0 (2:0)Branky: 18. Rubén Castro, 28. vlastní Beneš, 50. Matilla, 57. Molina, 73. Rodríguez, 81. Xavi Torres. Bez žlutých karet. Rozhodčí: Nikolajev - Celovalnikov, Mosjakin (všichni Rus.). První zápas: 2:1, postoupil Betis.

Betis: Andersen - Chica, Amaya, Jordi, Nacho (74. Chuli) - Juanfran, Sevilla, Matilla, Xavi Torres - Molina (59. Rodríguez), Rubén Castro (52. Cedric). Trenér: Mel Pérez.

Jablonec: Špit - Eliáš, Rossi, Beneš, Novák - Loučka - Vošahlík (46. Třešňák), Vaněk, Piták (74. Kubista ), Čížek (46. Kopic) - Hubník. Trenér: Skuhravý.