Následuje
HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec

Hübschman po utkání s Plzní: Bylo to něco speciálního

Plzeň - Tomáš Hübschman si i po deseti letech v Šachtaru odbyl jistý debut. Premiérově se totiž v dresu ukrajinského celku představil na české půdě a nutno říct, že poměrně úspěšně. Jeho tým si do odvety vybudoval nadějnou pozici, když remizoval na hřišti Plzně 1:1.

Tomáš Hübschman v dresu Šachtaru
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Český reprezentant se poprvé v kariéře představil na české půdě jako soupeř. Se Šachtarem Doněck uhrál v úvodním utkání vyřazovací fáze Evropské ligy na stadionu Plzně příznivou remízu 1:1 do domácí odvety, litoval ale inkasovaného gólu po nepokryté standardní situaci. Se spoluhráči musel myslet na oběti politických nepokojů na Ukrajině, snažil se však plně soustředit na fotbal.

Hübschman je v Doněcku od léta 2004, teprve po deseti letech si ale s ukrajinským klubem zahrál v Česku. "Bylo to určitě něco speciálního. Jsem spokojený s tím, že jsme tady dokázali uhrát, dá se říct, přijatelný výsledek," řekl Hübschman. Šachtar si ale podle něj mohl odvézt i vítězství. "Vytvořili jsme si poměrně hodně šancí. Bohužel jsme s nimi špatně naložili. Nezakončili jsme je tak, jak bychom chtěli," podotkl defenzivní záložník.

V 62. minutě naopak doněcký celek neubránil standardní situaci a musel dotahovat. "Prospali jsme jednu standardní situaci a bohužel z ní dostali gól. Naštěstí jsme jsme dokázali skórovat. Mohli jsme si odvézt lepší výsledek, ale myslím, že nejsme úplně zklamaní," dodal Hübschman.

Ohlasy Tomáše Hübschmana po utkání s Plzní

Plzeň hrála to, na co jsme byli připravení

Západočeši ho ničím nepřekvapili. "Hráli to, co jsme viděli a na co nás trenér připravoval. Bohužel jsme zaspali v té jedné standardní situaci a ta nás stála ten jeden gól," konstatoval dvaatřicetiletý reprezentant.

V zápase byl aktivní. Zabránil ohrožení hostující branky dobrým blokem střely Tomáše Hořavy, dostal žlutou kartu. Vidět byl i při útočných standardkách, při nichž nabíhal na přední tyč. "Hrajeme je nějakým stylem, máme něco nacvičeného. Hlavně v první půli tam bylo několik momentů, kdy jsem s tím mohl naložit ještě líp," řekl sebekriticky Hübschman, bývalý ligový hráč Jablonce a pražské Sparty.

To, co se děje na Ukrajině, nikomu neunikne

Připustil, že bylo pro Šachtar složité soustředit se plně na zápas, zatímco Ukrajinou zmítají politické nepokoje a jsou hlášeny desítky mrtvých. "Chtěli jsme se koncentrovat na fotbal a udělat vše pro to, abychom uspěli. Samozřejmě to nebylo jednoduché. Bavíme se o tom, asi nikomu to neunikne. Sleduju to jako každý z našeho týmu," podotkl Hübschman.

Situace je podle něj značně nepřehledná. "Myslím, že je složité se v tom orientovat nejen pro cizince, ale i pro domácí hráče," uvedl. "Není to nic příjemného. Ale je třeba být informovaný, co se děje. Takže to sledujeme." V prorusky orientovaném Doněcku zatím žádné problémy nezaregistroval.

Odveta s Plzní za týden tak zatím ohrožená není. "Byli jsme tam vlastně před třemi dny a problém nebyl s ničím. Zatím se u nás nic neděje. Uvidíme, co bude dál," konstatoval.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy