Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hráči s pozitivními testy trénovali s Beer Ševou. Vedení klubu říká: UEFA to povolila

Dost překvapený byl šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, když se s týmem Hapoelu Beer Ševa na středečním tréninku připravovali na dnešní duel 1. kola Evropské ligy i hráči, kteří měli pozitivní test na koronavirus. Duelu se smí zúčastnit i nakažený trenér Yossi Abukasis. Podle izraelského klubu nejde o nově nemocné, proto Hapoel dostal svolení od Unie evropských fotbalových asociací (UEFA).

Beer Ševa - Plzeň
zdroj: ČTK/AP autor: Ariel Schalit

Beer Ševa stejně jako ostatní účastníci soutěže musela absolvovat povinné odběry nařízené před každým zápasem UEFA. Pozitivní test měli záložník Josué, který 1. října zařídil proměněnou penaltou výhru Beer Ševy 1:0 nad Plzní ve 4. předkole Evropské ligy, obránce Loai Taha a náhradní brankář Raz Rahamim. Stále nakaženi jsou také hlavní trenér Abukasis a jeho asistent Elyaniv Barda. Další tři hráči měli hraniční výsledek testů, uvedl klub.

Podle Hapoelu nejde o nové případy koronaviru v týmu. Všichni nakažení měli pozitivní test už před několika dny a údajně již absolvovali povinnou karanténu v Izraeli.

Předseda představenstva pražské Slavie Jaroslav Tvrdík upozornil, že se středečního předzápasového tréninku zúčastnili i hráči s pozitivním testem. Nakažený trenér pak podle něj bez roušky absolvoval tiskovou konferenci.

Je nám líto, video expirovalo.
České týmy čeká Evropská liga

"Jako prezidenta klubu mě bez předložení covid negativního testu od UEFA na stadionu organizátor UEFA nepustil ani do autobusu. Soupeřův trenér jde s pozitivním UEFA testem na TK bez roušky a pozitivní hráči s týmem trénují na předzápasovém tréninku. Zvláštní doba," uvedl na Twitteru Tvrdík.

Dodal, že Hapoel požádal UEFA o výjimku. "Protože již nejsou infekční a jsou ve stadiu uzdravování se. Opravdu jsem zvědav, jak se k tomu precedentu UEFA postaví," doplnil Tvrdík.

Hapoel krátce nato na sociálních sítích uvedl, že všichni hráči a trenéři se mohou dnešního utkání zúčastnit. "Soustředíme se již nyní hlavně na samotné utkání. Věříme, že UEFA a izraelská hygienická služba garantují zdravotní bezpečnost utkání," reagoval Tvrdík. "Tohle nás nerozhodí ani nezastaví, jsme v dobré náladě," doplnil a přidal fotografii s trenérem Pražanů Jindřichem Trpišovským.

S koronavirovými problémy před zápasem zápolí oba soupeři. Slávisté postrádají defenzivního univerzála Tomáše Holeše a dalšího nejmenovaného hráče a nakaženi jsou i dva členové realizačního týmu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy