Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Horváth: Rádi bychom aspoň vystřelili na branku

Plzeň - Už ve čtvrtek se Plzeň v Evropské lize postaví obhájci titulu Atlétiku Madrid. Zvučný soupeř přitom zažívá jedno z nejlepších období v historii klubu - dvakrát ve třech letech soutěž vyhrál a pod trenérem Diegem Simeonem má fantastickou formu i v domácí soutěži. Ze šesti zápasů ztratil pouhé dva body, o které je na druhém místě za stoprocentní Barcelonou. A tak fotbalisté Viktorie Plzeň připouštějí, že bodovat proti takovému týmu bude zvláště na jeho půdě nesmírně těžký úkol.

Pavel Horváth po utkání s Barcelonou
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Kapitán Pavel Horváth dokonce prohlásil, že bylo chybou se dívat na zápasy Atlétika, protože na něj udělalo velký dojem. "Viděl jsem jejich dva zápasy, bohužel," řekl Horváth na dnešní tiskové konferenci. "Respekt k soupeři budeme mít. Fanoušci se mají na co těšit, my už tolik ne. Atlético hraje opravdu dobře a rychle. Bude to těžké. Ale je to fotbal a stát se může cokoli. Když podáme výkon na hranici našich možností, můžeme uhrát výsledek, který by byl pro nás příjemný," dodal.

Trenér Pavel Vrba bere Atlético za tým na stejné úrovni, na jaké jsou loňští soupeři Plzně v Lize mistrů AC Milán a Barcelona. A oba očekávají, že utkání bude mít podobný průběh jako zápas ve Španělsku, kde se Plzeň téměř nedostávala do zakončení. "Tam jsme měli snad tři útoky. Teď bychom rádi v Madridu vystřelili na branku. Snad nám něco vyjde, abychom uhráli zajímavý výsledek," řekl Horváth. "Bude to o bezchybnosti v defenzivě. Směrem dopředu se pak musíme snažit využít sebemenší šanci," dodal Vrba.

Trenér Plzně Pavel Vrba:

Pro plzeňské hráče to bude především zápas, který jim může přinést cenné zkušenosti do budoucna. "Může nám pomoci, že už většina kádru hrála proti Barceloně nebo AC Milán, ale už je to přeci jen rok. Lepší by bylo hrát tak těžké zápasy pravidelně. V lize hrajeme hlavně do plných. Teď to bude asi naopak. Bude to konfrontace, která nás může posunout dál. Za každý dílčí úspěch budeme rádi," řekl Horváth.

Otázkou je, v jaké sestavě Atlético nastoupí. V prvním utkání Evropské ligy s Hapoelem Tel Aviv udělalo oproti španělské lize řadu změn. Nejistý je start kanonýra Falcaa, který má problémy se stehenním svalem. "Pouštěl jsem hráčům ukázky Atlétika z ligy i z utkání proti Hapoelu, kde chybělo pět hráčů základní sestavy. Přesto jednoznačně vyhráli. Uvidíme, s čím vyrukují na nás. Každopádně jejich styl hry se měnit nebude," tuší Vrba. "Je jedno, jestli bude hrát Pedro, nebo Pablo, pořád to bude Atlético," doplnil Horváth.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy