Svět motorů

Guimaraes opět potrápila Arsenal a vystřelila remízu v nastavení. Gunners jsou přesto blízko postupu

V první vzájemném utkání favorit vydoloval výhru 3:2, nyní to opět byla těžká práce. Fotbalisté Arsenalu ztratili ve 4. kole skupiny Evropské ligy gólem v první minutě nastavení výhru v Guimaraesi. Přesto si po remíze 1:1 pojistili vedení v tabulce a jsou blízko k postupu.

Bek Arsenalu Kieran Tierney proti obraně Guimaraese
zdroj: ČTK/EMPICS autor: Simon Cooper

Trenér Arsenalu Emery dal šanci řadě mladíků a londýnský celek v prvním poločase zaostával. Po změně stran přidal a v 81. minutě Mustafi hlavičkou z první střely hostů mezi tyče otevřel skóre. Finalista minulé sezony Evropské ligy ale výhru neudržel, v první minutě nastavení se do odraženého míče ve vápně položil Duarte a pokusem přes hlavu procpal míč do sítě. Portugalskému týmu vystřelil první bod ve skupině.

Zápas se na rozdíl od obvyklého čtvrtečního termínu hrál netradičně už ve středu kvůli tomu, že o den později v nedaleké Braze přivítá domácí tým Besiktas Istanbul a UEFA se chtěla vyhnout možným problémům s dopravou. Čas výkopu se posunul na podvečer, aby nenastala kolize s Ligou mistrů.