Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: FK Blansko - FC Hradec Králové

Gól za cenu zlomeného nosu. Pro mě je Olayinka hrdinou utkání, smekl Trpišovský

Po zotavení z nemoci covid-19 naskočil Peter Olayinka do střetnutí Evropské ligy proti Leverkusenu až jako střídající hráč, přesto rozhodl v 80. minutě o cenném vítězství Slavie 1:0. Při vítězném gólu si v souboji s Aleksandarem Dragovicem navíc zlomil nos a během závěrečného tlaku Bayeru zaskočil na pozici pravého beka. Dle trenéra Jindřicha Trpišovského byl jednoznačně hrdinou.

Peter Olayinka slaví gól proti Leverkusenu
zdroj: Reuters autor: David Černý

"Pro mě je jednoznačně hrdinou zápasu, musím mu hrozně moc poděkovat. Byl po covidu, nebyl stoprocentně připraven. Po nemoci se necítil na to, že by mohl nastoupit v základní sestavě, šel nám pomoci," chválil Trpišovský.

"Za cenu vlastního zranění dal gól, při kterém si zlomil nos. A když byl Lukáš Masopust v křečích a nemohl hrát, ještě musel dohrávat na pozici pravého obránce, protože nikoho jiného nemáme," doplnil.

Podle něj Olayinka ukázal vlastnosti, které nyní Slavii v porovnání s minulostí schází. "Přesně ukázal mentalitu, která nám strašně chybí po odchodu hráčů jako Coufal, Souček, Škoda nebo Deli. Tihle kluci se obětovali pro tým a chtěli mu za každou cenu pomoci. To nám v současné době v některých fázích chybí a Peter přesně ukázal to, co nás vždy zdobilo."

Olayinku by podle něj měli následovat ostatní spoluhráči. "Je to typ hráče, na kterého se můžete stoprocentně spolehnout a kterého tým potřebuje. Potřebujeme, aby se k němu přidávalo čím dál tím víc hráčů," konstatoval Trpišovský.

Slavia, která v úvodním duelu skupinové fáze podlehla Beer Ševě 1:3, hrála proti Leverkusenu od 22. minuty v přesile, neboť Karim Bellarabi uviděl po zákroku na Lukáše Provoda červenou kartu. Domácí se však dlouho nemohli prosadit, v 65. minutě Nicolae Stanciu dokonce neproměnil penaltu a neprosadil se ani z následné dorážky.

"Do vyloučení probíhalo utkání tak, jak jsme se připravovali. Po vyloučení se role úplně otočily, potřebovali jsme útočit a dát gól. Zkomplikovali jsme si to tím, že jsme nedali penaltu. Naštěstí jsme to díky Olayinkovi strhli na svou stranu. Zvládli jsme zápas se štěstím," uznal Trpišovský.

"Potřebujeme tyto velké duely, aby se hráči učili. Ubojované vítězství v zápase, kde se nám třeba tolik nedaří, potřebujeme. Máme hráče, kteří proti Leverkusenu debutovali v základu v Evropě, a další, co teprve sbírají zkušenosti v těžkých střetnutích, kde jde o všechno. Zápas jako tento by nám pro sebevědomí mohl pomoci," dodal někdejší kouč Žižkova či Liberce.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy