Následuje
Česko - Dánsko

Fenerbahce proti Plzni nastoupí bez diváků. S odvoláním neuspělo

Nyon (Švýcarsko) - Evropská fotbalová unie UEFA zamítla odvolání Fenerbahce proti uzavření stadionu na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy s Viktorií Plzeň. Istanbulský klub byl potrestán za chování diváků při předchozím utkání s BATE Borisov, jehož začátek zdrželi turečtí fanoušci odpalováním pyrotechniky před stadionem.

Utkání Plzeň - Fenerbahce
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

UEFA rovněž ponechala v platnosti pokutu 60 tisíc eur (asi 1,5 milionu korun) a dvouletou podmínku. Pokud by se problémy s fanoušky během tohoto období opakovaly, bude automaticky následovat vyloučení z Ligy mistrů či Evropské ligy.

Fenerbahce muselo kvůli předchozím výtržnostem hrát bez fanoušků už odvetu 2. kola proti BATE Borisov, ale domácím příznivcům, kteří se shromáždili před stadionem, se přesto podařilo utkání narušit. Pomocí balonků a dalších pomůcek dostali pyrotechniku přes zdi tak, že dopadla až mezi hráče.

Před čtvrteční odvetou v Istanbulu má blíž k postupu do čtvrtfinále Fenerbahce, které minulý týden vyhrálo v Plzni 1:0. Viktoria pro zápas může počítat s obráncem Davidem Limberským, kterému vypršel trest za karty. Podobně je na tom i portugalský reprezentant Raul Meireles z Fenerbahce, jenž úvodní duel zmeškal kvůli vyloučení proti Borisovu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy