Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
VK UP Olomouc - Grupa Azoty Chemik Police

Favoriti i přes ztráty FCSB nejsme. Rumuni to dokážou znepříjemnit i mimo hřiště, řekl Hoftych

Pořád netuší, jestli vůbec jeho tým ve čtvrtek do zápasu 3. předkola Evropské ligy proti FCSB vyběhne. Další velkou záhadou pro kouče Liberce Pavla Hoftycha je sestava soupeře. Hned 13 hráčů rumunského celku má koronavirus a domácí jen těžko lepí jedenáctku. Trenér Severočechů přesto zůstává při hodnocení opatrný a rozhodně Slovan nepovažuje za favorita. Před utkáním hráče připravuje hlavně po stránce psychické.

Trenér Liberce Pavel Hoftych
zdroj: ČTK autor: Vít Černý

"Kdyby hrál FCSB v plné sestavě, byli bychom outsiderem. Šance by byly vzhledem k jednomu zápasu malé, teď se vyrovnávají. Nedávám to do pozice, že bychom byli favoriti. Pořád hrajeme na nepřátelské půdě a vím, že Rumuni to dokážou soupeři znepříjemnit i tahy mimo hřiště a určitou arogancí," řekl Hoftych.

Kvůli koronavirové pandemii se celá kvalifikace Evropské ligy hraje na jedno utkání a bez diváků. "Domácí znají prostředí, navíc se hraje dvě hodiny od Bukurešti. Beru to tak, že se nám šance zvýšily. Uvidíme, s kým soupeř nakonec nastoupí. A i kdyby nastoupili s kýmkoliv, pořád je to líheň FCSB, která je velmi kvalitní," dodal zkušený trenér, jehož tým v 2. předkole vyhrál na půdě litevského Riteriai 5:1.

České týmy v pohárech a přístup k přestupům řešil Fotbal fokus podcast:

Severočeši mohou jen odhadovat, s jakou sestavou FCSB nastoupí. "Musíme se chystat hlavně sami na sebe. Ligový duel s Karvinou (1:1) nás po cestě z Litvy nezasáhl v úplné pohodě, snažili jsme se, abychom se do ní zase vrátili. Soupeř má zažitý styl s držením míče a velkou šikovností hráčů v soubojích jeden na jednoho i jeden proti dvěma. Mají i velmi dobré individuality. Zaměříme se na hráče, kteří momentálně budou moci nastoupit, ale budeme počítat i s variantou, že k nim přibudou další. Budeme se chystat tak, abychom měli informace i o těch, kteří jsou momentálně označeni jako pozitivní," uvedl Hoftych.

Liberečtí se snaží na nečitelný zápas připravit psychicky. "Nejvíc se věnujeme tomu, abychom mužstvo uklidnili, připravili hlavy na to, že tam může být cokoliv. Chystáme se na osobnosti, které v týmu zbyly, třeba útočník Man. Zároveň se chystáme na to, abychom nepodlehli nervozitě nebo nějaké nekoncentrovanosti. Jak se nám to stalo i s Karvinou, někteří hráči nebyli v hlavách ideálně nachystaní," uvedl Hoftych.

FCSB požádal o odklad utkání na sobotu, Severočeši však věří, že se zápas odehraje. Před 11 lety Liberečtí kvůli výtržnostem fanoušků Dinama Bukurešť kontumačně vyhráli 3:0 předčasně ukončený úvodní duel v Rumunsku, v domácí odvetě však podlehli 0:3 a vypadli na penalty.

"Bavili jsme se o tom s Jiřím Neumanem (vedoucím týmu) a Petrem Ulihrachem (kustodem), kteří během té doby ve Slovanu působili. Na zápas si vzpomínám, říkal jsem si 3:0 venku, jasná hitparáda doma. U Nisy však přišla otočka s nepochopitelnými chybami libereckého týmu a neproměněnou penaltou," podotkl Hoftych.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání 2. předkola EL Riteriai – Liberec

Před Libercem se otevírá velká šance na účast v základní skupině evropských pohárů, kde byl naposledy před čtyřmi lety. V případě postupu přes FCSB by totiž hrál závěrečné 4. předkolo doma a narazil by na vítěze duelu APOEL Nikósie - Zrinjski Mostar.

"Já tak nikdy neuvažuji, vše je zápas od zápasu. Klidně jsme mohli mít velké problémy v zápase v Litvě, kde měl soupeř jednu dvě možnosti na vyrovnání na 2:2. Teď nás čeká nečitelný tým FCSB, nevíme, co nás tam čeká za podmínky, různé karanténní věci. Bude to určitě složité na psychiku. Budeme se snažit na to nachystat a postoupit. Pak nás čeká liga s Pardubicemi a teprve pak případné 4. předkolo. Zatím jsme nikam nepostoupili. Jediná jistota je, že snad z Bukurešti přiletíme," prohlásil Hoftych.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy