Následuje
Ludogorec Razgrad - Inter Milán

Duel se Slavií je pro nás jako finále. Chceme se od něj odrazit, věří kouč Sevilly Machín

Je pod tlakem, pod který ho dostaly nevýrazné výsledky Sevilly. Kouč celku z Andalusie Pablo Machín proto doufá, že čtvrteční úvodní zápas osmifinále Evropské ligy proti Slavii bude pro jeho svěřence zlomovým bodem a odrazem k lepším výsledkům. Utkání bere jako finále.

Pablo Machín
zdroj: ČTK/AP/ autor: Sergio Ros de Mora

Sevilla získala v posledních pěti kolech španělské ligy jediný bod, zvítězila jen ve dvou z minulých osmi soutěžních duelů a nad trenérem se vznáší hrozba odvolání.

"Je dobře, že nás hned ve čtvrtek čeká další zápas. Je to pro nás jako finále. Jsem přesvědčený, že máme na to, abychom situaci otočili. Věřím, že to bude zlomový bod," řekl na tiskové konferenci Machín.

Hrozbu odvolání si nepřipouští. "Od té doby, co jsem přišel, cítím od všech podporu. Nechci nikoho zklamat. Neztrácím energii s věcmi, které nemohu ovlivnit. Nemám strach z ničeho. Je to moje práce a tlak je všude. Mám čistou hlavu a soustředím se na svou práci," uvedl Machín.

V čem jsou silné a slabé stránky Sevilly a může Slavia uspět? Poslechněte si Fotbal fokus podcast:

"Ta série v lize není normální, nechci se vymlouvat na okolnosti. Je evidentní, že je to špatně. Jsme to jen my, kdo může tuhle situaci zvrátit, protože v předchozím průběhu sezony se nám to povedlo," doplnil třiačtyřicetiletý kouč.

Sevilla, jejíž barvy hájí i český brankář Tomáš Vaclík, v této sezoně Evropské ligy vyhrála všech sedm domácích zápasů při skóre 24:1. Machín ale očekává, že Slavia bude jedním z nejtěžších soupeřů.

"V téhle fázi jsou všechny týmy nebezpečné, jsou schopné porazit kohokoliv a mohou vám způsobit hodně škody. Slavia je tým, který hraje hodně fyzickým stylem. Musíme ukázat, že jsme na lepší úrovni. Přistoupit k tomu koncentrovaně a s velkou intenzitou," dodal Machín.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy