Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Moment týdne

Dostal přednost před Delim a Vardyho vynuloval. Byla to výzva, přiznal Zima

Dlouho se spekulovalo, kdo dostane přednost a postaví se do stoperské dvojice vedle Ondřeje Kúdely. Kouč Jindřich Trpišovský nakonec ukázal na Davida Zimu a mladý obránce Slavie se mu odvděčil. V úvodním utkání play-off Evropské ligy vynuloval hvězdného útočníka Jamie Vardyho a pomohl k cenné remíze 0:0. "Jsem rád, že jsem se mohl konfrontovat s podle mě nejlepším útočníkem Premier League," prohlásil.

Jamie Vardy z Leicesteru v utkání se Slavií
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Že nastoupím, jsem se dozvěděl dva dny zpátky. Hodně dlouho se nad tím uvažovalo, nicméně já si s tím nedělal hlavu. Soustředil jsem se na sebe. Záleží to na trenérovi, jak to zrovna postaví. Já jsem rád, že mi dal důvěru," řekl v nahrávce pro média Zima.

Proti bývalému anglickému reprezentantovi Vardymu, který patří k nejlepším střelcům Premier League, si vedl takřka bezchybně. "Jsem rád, že jsem se mohl konfrontovat s podle mě nejlepším útočníkem Premier League. Těšil jsem se na tu výzvu. Hlídat Vardyho nebylo nic jednoduchého, má jiný styl než všichni ostatní útočníci na světě," uvedl Zima v České televizi.

"Musím říct, že byl určitě nejnebezpečnějším hráčem Barnes. Ale samozřejmě Vardy byl taky velice nepříjemný. Pořád čeká na chybu soupeře, na jeden svůj okamžik, což je strašně nepříjemné. Musíte být pořád v permanenci, hlídat ho. Jeden malý okamžik, dvě sekundy během 90 minut a může hned skórovat," podotkl Zima.

Vardy střídal už v 64. minutě a nahradil ho Kelechi Iheanacho. "S Kúdym jsme si říkali, že když odešel ze hřiště a přišel Iheanacho, tak se nám na něj hrálo lépe než na Vardyho. Měl trošku jiný herní styl a už jsme ho měli načteného," poznamenal Zima.

Remízu považoval za zaslouženou. "Samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Ale po tom vyrovnaném průběhu, kdy jsme my i oni měli šance, je remíza spravedlivá. Nicméně převládá zklamání, protože ve druhém poločase jsme měli tlak, ze kterého se dal vytěžit vítězný gól," přemítal Zima.

Před odvetou v příštím týdnu v Anglii považuje šance na postup za vyrovnané. "Samozřejmě to bude těžký a prestižní zápas, pro nás něco jako životní utkání. Těšíme se moc a doufám, že to tam urveme," dodal Zima.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články