Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Chceme si to s AS Řím rozdat na férovku, bude to svátek, vyhlíží Tomič

Velký svátek. Tak vyhlíží Michal Tomič domácí odvetu Slavie proti AS Řím. Čtyřiadvacetiletý pravý bek či záložník věří, že se sešívaní poměří s favoritem jako rovný s rovným. A zároveň doufá, že červenobílí odčiní nedělní nepovedený výkon a ligovou porážku 1:2 s Plzní. "Chceme je našimi silnými stránkami zatlačit, abychom je dokázali dostat do úzkých," prohlásil. Sestřihy zápasů Evropské ligy a Konferenční ligy odvysílá ČT sport večer, tradičně je zveřejní i web ctsport.cz.

"AS Řím má na každé pozici kvalitu. Známe jejich silné, ale i slabé stránky. Budeme se ale pořád snažit soustředit hlavně na svou hru," uvedl Tomič.

Jeho tým před dvěma týdny v Římě v úvodním vzájemném duelu prohrál 0:2, i tak má ale blízko k postupu. Na druhém místě tabulky si po polovině skupiny drží pětibodový náskok před Servette Ženeva a Tiraspolem. Případnou čtvrteční výhrou slávisté získají jistotu minimálně třetí příčky a účasti v jarní fázi pohárů.

"Postupové naděje tam určitě jsou, křesají se. Ale myslím, že je zatím ještě dost brzo se bavit o postupu a podobných věcech. Soustředíme se na nejbližší zápas, a to je Řím. Je to pro nás svátek, že takoví skvělí hráči přijedou do Edenu," prohlásil Tomič.

"Chceme si to s nimi rozdat na férovku, vyrovnat se jim a možná je i trochu převýšit. Určitě se nechceme bát útočit. Chceme hrát pěkný útočný fotbal, dát góly a pokusit se zvítězit," doplnil slovenský hráč.

Doufá, že si slávisté povedou mnohem lépe než v neděli s Plzní. "Sami jsme cítili, že náš výkon šel zejména ve druhé půli dolů, hlavně emocemi. Takové zápasy se nám už nemohou opakovat a stávat. Hrajeme jich spoustu a každý jeden je pro nás důležitý, ať už doma, nebo venku. Ať už je to Řím, Plzeň, nebo domácí pohár. Bojujeme na třech frontách a na všech chceme být úspěšní," řekl Tomič.

Je nám líto, video expirovalo.
Dohráno

Tomič: Chceme bavit lidi fotbalem

Římané v neděli nastoupí v italské lize proti Laziu. "Do karet nám může hrát i fakt, že je o víkendu čeká derby. Možná budou trochu točit se sestavou, mají nahraných dost bodů. Ale i tak proti nám nastoupí velká kvalita, mají ji na každém postu," uvedl Tomič.

"Myslím, že pro nás i pro fanoušky to bude super zápas. Pro soupeře to je další zápas z mnoha, ale my se na to velmi těšíme. Pro nás je každý domácí zápas důležitý, chceme bavit lidi fotbalem a naší hrou, což se nám proti Plzni zrovna moc nepodařilo. Tak bychom to chtěli odčinit," dodal Tomič.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články