Následuje
Technology Florbal MB - FbŠ Bohemians

Chce to víc odvahy a bojovnosti, říká Trpišovský před odvetou v Genku

Změny v sestavě oproti prvnímu zápasu Evropské ligy s Genkem zvažuje slávistický kouč Jindřich Trpišovský. Věří, že jeho tým předvede ve čtvrteční odvetě v Belgii lepší výkon než v neděli v Plzni. "Z týmu cítím, že si to hráči plně uvědomují a že výpadek nebo herní projev z neděle chtějí za každou cenu nahradit," řekl Trpišovský na tiskové konferenci před zápasem.

Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"V prvních dvou jarních zápasech s Teplicemi a Genkem byl největší problém v neproměňování šancí. V Plzni to byl bohužel náš nejhorší výkon za poslední dobu, ale taky mimořádně kvalitní výkon soupeře," řekl kouč Slavie. "Můžeme už teď udělat jedinou věc: z toho zápasu se poučit a hrát svůj fotbal. Je to hlavně o těch šancích a v těchto těžkých zápasech rozhoduje, kdo dá první gól," doplnil Trpišovský.    

Zlepšit podle něj musí slávisté skoro vše. "Hodně jsme se o tom bavili, protože nás čeká podobné utkání. Je to zápas s podobně silným týmem. Pokud bychom vypadali tak jako v neděli, neměli bychom tu příliš velkou šanci na úspěch," prohlásil Trpišovský.    

"Musíme zlepšit takové mentální nastavení týmu, být daleko bojovnější a odvážnější. Zadruhé musíme zlepšit hru v obou pokutových územích, tam jsme prohráli zápas v Plzni. A zatřetí odvaha na hřišti, větší tlak na soupeře s míčem," vyjmenoval Trpišovský.    

Trenér Pražanů uvažuje o změnách v sestavě. "Přemýšlíme nad nimi. Někteří hráči aktuálně nemají úplně takovou formu, jakou bychom si představovali. Vnímáme i program, který máme. Ne že bychom ho nezvládli, ale někdy je lepší prostě vsadit na čerstvého hráče, který má energii. To je to, co my teď do hry potřebujeme. Samozřejmě nemůžeme tým rozbít. Ale bereme v potaz, že máme tři těžké zápasy během sedmi dnů," uvedl Trpišovský.    

Jistě mu bude kvůli kartám chybět Michael Ngadeu, kterého na stoperu nahradí Simon Deli. "Bude scházet strašně moc, protože už v prvním utkání patřil k nejlepším hráčům. Když spolu v pohárech hrála stoperská dvojice Kúdela a Ngadeu, dostala jeden gól. To byl základní kámen úspěchu. V momentě, kdy jsme do stoperské dvojice zasahovali, se nám utkání nepovedla. Jako v Bordeaux nebo s Kyjevem. Je strašně nepříjemné sahat do stoperské dvojice, ale Simon vypadá výborně. Nemám strach, že by to nezvládl, oba hráči mají výkonnost stejnou," řekl Trpišovský.    

Očekává jiný obraz hry než v Plzni. "Plzeň je známá tím, že když potřebuje, umí hru zavřít. Zítřejší zápas bude vedený trochu jinak. V neděli jsme hráli do bloku, těžko jsme se tam dostávali a naopak jsme čelili brejkům. Ale jestli zítra chceme uspět, potřebujeme zvládnout všechny prvky hry. Jak jednu nezvládnete, taháte za kratší konec. Velký klíč k úspěchu bude vyrovnat se soupeři v prvním dotyku," dodal kouč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy