Svět motorů

Celtic porazil Ferencváros a udržel šanci na postup, Daka spasil Leicester v Moskvě

Důležité body uhráli fotbalisté Celticu Glasgow ve 3. kole Evropské ligy. Oba celky byly před zápasem bez bodu, zatímco Leverkusen a Betis Sevilla měly ve skupině po šesti bodech. Skotský celek vyhrál 2:0 a udržel si naději na postup ze skupiny G. Leicester prohrával v Moskvě 0:2, ale čtyřmi góly Daky zápas otočil a vyhrál 4:3.

Celtic - Ferencváros
zdroj: ČTK/PA autor: Andrew Milligan

Celtic rozhodl zápas dvěma trefami po poločase. Skóre otevřela v 57. minutě letní japonská posila Kjogo Furuhaši. Pět minut nato neproměnil pokutový kop Callum McGregor, jehož střelu brankář maďarského celku vyrazil, takže vítězství domácích v Celtic Parku potvrdil až v 81. minutě David Turnbull.

Lídři skupiny Leverkusen a Betis se střetnou v Seville v tradičním čtvrtečním termínu.