Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Část tribuny Sever zůstane proti Chelsea zavřená. UEFA žádosti Slavie nevyhověla

Snažili se s tím ještě něco udělat, ale nevyšlo to. Necelých 2000 fanoušků, kteří mají lístek na duel úvodního čtvrtfinále Evropské ligy mezi Slavií a Chelsea, se na stadion nedostane. UEFA nevyhověla žádosti pražského klubu o odklad trestu za výtržnosti příznivců a část tribuny Sever tak musí zůstat zavřená.

Choreo fanoušků Slavie Praha v utkání proti Viktorii Plzeň
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Slavia byla potrestána za únorové utkání s Genkem, při němž fanoušci házeli předměty na hřiště. Disciplinární komise UEFA navíc udělila českému klubu pokutu 32 000 eur (asi 825 000 korun), belgický celek zaplatí za nepřístojnosti svých příznivců 20 000 eur (516 000 korun).

Slavia se proti verdiktu chtěla odvolat, ale poté místo toho požádala o odložení trestu. Podle právníků by totiž nemělo odvolání šanci na úspěch a do zápasu by se nestihlo projednat. Pražané argumentovali tím, že před zahájením prodeje vstupenek na Chelsea neměli žádné informace, že by měli být potrestáni.

Je trest od UEFA pro Slavii zasloužený? Poslechněte si Fotbal fokus podcast:

"UEFA nevyhověla žádosti SK Slavia na odklad trestu. Na zápas s Chelsea budou uzavřeny sektory 106, 107 a 108," uvedl Tvrdík. "Součástí trestu je i povinnost stornovat vstupenky," napsal Tvrdík.

Přestože se v drtivé většině jedná o držitele permanentek, kteří měli na lístky na Chelsea předkupní právo, není tudíž vzhledem k vyprodanému stadionu možná žádná kompenzace v podobě jiných vstupenek.

Peníze za ně hodlá Slavia vracet od 8. do 18. dubna. Za "lupeny" zakoupené on-line pošle peníze na příslušný bankovní účet, držitelé lístků z pokladen stadionu se musejí obrátit na klub e-mailem.

UEFA žádost zamítla pravděpodobně proto, že Slavia nebyla před disciplinární komisí UEFA poprvé. Po neúspěchu v srpnovém předkole Ligy mistrů s Dynamem Kyjev dostala za pokřik fanoušků "UEFA mafia" pokutu 1,7 milionu korun, zatímco šéf klubu Tvrdík musel za ostrou kritiku zaplatit dalších 258 tisíc korun.

Další tresty přišly po výtržnostech slávistů při utkání základní skupiny Evropské ligy v Kodani, po kterých nesměli fanoušci pražského klubu na následující venkovní zápas v Bordeaux. Klub rovněž musel zaplatit asi 520 tisíc korun.

Zápas s Chelsea byl původně velmi rychle vyprodán majiteli permanentek a vstupenky ani nešly do volného prodeje. Po trestu od UEFA o utkání přijde 1904 příznivců. Londýnský celek se v Edenu představí 11. dubna, odveta v Anglii se hraje 18. dubna.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy