Bilbao si v odloženém utkání Evropské ligy připsalo první výhru

Haifa (Izrael) - Fotbalisté Bilbaa vyhráli odložené utkání 5. kola Evropské ligy na hřišti Hapoelu Kirjat Šmona 2:0 a připsali si první vítězství v soutěži. Již bez šance na postup do další fáze bude Athletic příští týden v posledním duelu skupiny I hostit pražskou Spartu.

Fotbalisté Atlética Bilbao
zdroj: ISIFA

První gól letošního finalisty Evropské ligy vstřelil v utkání hraném v Haifě ve 36. minutě Fernando Llorente. Španělský reprezentant, jenž se pře s vedením klubu kvůli své neochotě prodloužit smlouvu, nastoupil v pohárech v základní sestavě poprvé. Druhou branku přidal v druhém poločase Toquero.

Bilbao se po vítězství v duelu vyřazených týmů posunulo na třetí místo v tabulce. Zápas se měl původně hrát minulý čtvrtek, byl však přeložen kvůli konfliktu v pásmu Gazy.