Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Bičík: Nějaké tituly mám, ale tohle je největší úspěch v kariéře

Řím - Vyhrál titul s Libercem a v kariéře toho má za sebou hodně, největší úspěch ale podle svých slov zaznamenal až teď. David Bičík pomohl Spartě k famóznímu vítězství 3:0 na Stadio Olimpico a jeho tým je i díky němu ve čtvrtfinále jako první český tým po čtrnácti letech.

Slavící fotbalisté Sparty (zleva) Jakub Brabec a David Bičík
zdroj: ČTK/ITAR-TASS/ autor: Vitaly Timkiv

"Sice mám nějaké tituly, ale je to jednoznačně největší úspěch. Navíc je to také historický úspěch Sparty," řekl Bičík. "Ale zatím nám to moc nedochází. Pořád jsme trochu vyplašení z toho, že se nám to povedlo," dodal brankář Sparty.

Bičík se vyznamenal už v prvních vteřinách, kdy musel zasahovat po zaváhání obránce Costy. "Křičel jsem na něj, ať mi to pustí, ale asi ne dost důrazně. Takže jsem to vyčítal sám sobě, že jsem nebyl důraznější," přidal Bičík. "Costík neměl ideální vstup do zápasu, ale pak se rozehrál a hrál dobře," uvedl bývalý gólman Liberce.

Bičík se se podruhé vyznamenal za stavu 2:0, kdy chytil střelu osamoceného Candrevy. "Bylo to důležité, protože by se mohli lidi zbláznit, hráči by se určitě chytli," prohlásil. "Tím, že jsem to vyrazil, tak na ně lidi začali pískat ještě víc a znepříjemnili jim to," řekl letenský gólman.

"Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme vydržet prvních patnáct minut, protože jsme viděli, jak na ně už od střídaček řval jejich trenér, takže to u nich v kabině asi bylo divoké," dodal.

Bičík přiznal, že po zkušenostech z předkola Ligy mistrů s CSKA Moskva, kde Sparta promarnila dvoubrankový náskok, začal v postup věřit až po závěrečném hvizdu. "Jsem dost zkušený, abych věděl, jak je snadné dostat dva tři góly, takže jsem si nic nepřipouštěl a jistotu jsem měl až s hvizdem rozhodčího," uvedl.

"CSKA v nás bude ještě hodně dlouho, protože ve dvacáté minutě jsme vedli 2:0 a pak jsme vypadli. Proto vím, že nemá smysl uvažovat v 70. minutě nad tím, že je hotovo. Takže jsem čekal až do posledního hvizdu a pak jsem dal ruce nahoru a začal slavit," prohlásil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy