Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Ani nevíte, jak mě to břevno mrzí, řekl o nevyužité šanci Sýkora

Měl největší šanci Slavie, ale trefil jen břevno. Záložník Jan Sýkora tak svůj tým v Bordeaux nespasil a Pražané nakonec prohráli 0:2. Sýkora věří, že se tým ze špatného výkonu poučí a za dva týdny v Praze v závěrečném zápase skupiny bude hrát s Petrohradem úplně jinak.

Jan Sýkora ze Slavie sledován Jánem Gregušem z Kodaně
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: MICHAL CHWIEDUK

"Ani nevíte, jak mě ta neproměněná šance mrzí. Kdybych ten gól dal, bylo by to 1:1. Nevím, jestli by to tak skončilo, možná ano, ale určitě by se nám ulevilo. Takhle to bohužel nedopadlo, moje chyba," řekl Sýkora, který přišel na hřiště ve druhém poločase.  

Jeho tým mohl už ve Francii slavit postup, kdyby uhrál víc bodů než Kodaň, která hrála v Petrohradu. Jenže Slavia tentokrát žádný velký výkon nepředvedla.  

"My jsme věděli, že Bordeaux je na tom dobře v individuálních činnostech. Vždy soupeř hraje, co mu tým dovolí. My jsme dnes dovolili Bordeaux hodně a podle toho to vypadalo. Bohužel jsme zápas nezvládli a o postup tak musíme hrát až do posledního zápasu," uvedl Sýkora.

Nemyslí si, že by zápas ovlivnil fakt, že dorazilo jen šest tisíc diváků. "Ne. Máme dost zkušené mužstvo na to, abychom si to v hlavách urovnali. Ten výkon z naší strany prostě nebyl dobrý," konstatoval čtyřiadvacetiletý záložník.  

Díky prohře Kodaně v Petrohradu slávisté udrželi před dánským soupeřem na druhém místě tabulky dvoubodový náskok a bez ohledu na výsledek druhého utkání jim za dva týdny bude stačit k postupu remíza s ruským soupeřem, který je už jistým vítězem skupiny.  

"To asi není o tom, jestli si člověk po zápase oddychl. Nás v první řadě mrzelo to, jaký jsme podali výkon, že jsme to tady nezvládli. A pak až jsme řešili něco jiného," uvedl Sýkora. "Budiž nám to poučením, že takhle to asi nepůjde a budeme to muset vzít za jiný konec," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy