Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Everton přišel v Premier League o další dva body a přiblížil se zóně sestupu

Další trest za porušení finančních pravidel inkasoval v anglické lize Everton. Liverpoolský klub přišel tentokrát o dva body. Celkem mu vedení soutěže odečetlo už osm bodů, v tabulce klesl na 16. místo za Brentford a je pouze dva body nad pásmem sestupu. Má ovšem zápas k dobru.

Everton
zdroj: Reuters autor: Jason Cairnduff

Pravidla ziskovosti a udržitelnosti (PSR) povolují klubům Premier League za tříleté období ztrátu 105 milionů liber (3,1 miliardy korun). Aktuální trest Everton dostal za období končící sezonou 2022/23. Klub tuto částku překročil o 16,6 milionu liber (490 milionů korun).

"Nezávislá komise vyslechla důkazy a argumenty klubu ohledně řady potenciálních polehčujících faktorů pro tento prohřešek včetně dopadu dvou obvinění z porušení finančních pravidel po sobě. Jako přiměřenou sankci zvolila odečet dvou bodů s okamžitou účinností," uvedla liga v prohlášení.

V listopadu odečetla Evertonu deset bodů za deficit 44,7 milionu liber (1,3 miliardy korun) v období končícím sezonou 2021/22. Po odvolání svěřencům kouče Seana Dychea trest v únoru snížila na minus šest bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články