Euro je blízko. Devatenáctka si poradila se Skotskem a od postupu ji dělí bod

Zlín – České devatenáctce chybí jen krůček k tomu, aby navázala na výkon svých starších kolegů z jednadvacítky a také si vybojovala postup na mistrovství Evropy. Výběr Jana Suchopárka ve Zlíně porazil Skotsko 1:0, a pokud v pondělí nepodlehne Rakousku, šampionát v Gruzii jej nemine.

Česká devatenáctka porazila i Skotsko a postup je na dosah

V prvním poločase měli navrch přímočařejší hosté, ale brankáře Jedličku dokázali překonat pouze z ofsajdu. Češi se po přestávce zlepšili, ale ani oni nedokázali dlouho najít recept na soupeřovu obranu. Pomohlo jim k tomu až vyloučení Allardiceho, který dostal v 70. minutě druhou žlutou kartu.

Přesilovku domácí využili po osmi minutách, když střídající Šašinka proměnil penaltu nařízenou za faul Ralstona na Granečného. Český tým navázal na vítězství 2:1 nad Maďarskem a od prvního postupu na mistrovství Evropy od roku 2011 ho dělí jediný bod.

ČR - Skotsko 1:0 (0:0)

Branka: 78. Šašinka z pen. ČK: 69. Allardice (Skot.).

Sestava ČR: Jedlička - Mareček, Král, Chaluš, Holík - Souček (56. Lingr), Tischler, Havelka, Granečný (87. Sadílek) - Novotný (70. Šašinka), Turyna. Trenér: Suchopárek.