Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Běžkotoulky

Euro 2032 v Itálii a Turecku? Obě země chystají společnou kandidaturu

Itálie a Turecko se společně budou ucházet o pořadatelství fotbalového mistrovství Evropy v roce 2032. Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) na svém webu uvedla, že od obou svazů obdržela žádost, aby jejich kandidatury sloučila.

Italové slaví titul mistrů Evropy
zdroj: Reuters autor: Michael Regan

Turecko se uchází i o pořádání Eura v roce 2028. Proti němu stojí společná kandidatura Anglie, Walesu, Severního Irska, Skotska a Irska. Zájem o historicky 18. evropský šampionát měla také Itálie, nakonec se ale rozhodla ucházet se až o turnaj v roce 2032.

Itálie v minulosti hostila Euro v letech 1968 a 1980. Před dvěma lety byl Řím jedním z 11 pořadatelských měst turnaje, který na oslavu 60. výročí šampionátu proběhl netradičně v 11 zemích. Itálie o rok odložené mistrovství kvůli pandemii koronaviru vyhrála a po 53 letech se vrátila na evropský trůn.

Turecko ještě Euro nikdy nehostilo, přestože se o něj snažilo v letech 2008 (společně s Řeckem), 2012, 2016 a 2024. UEFA nyní s italskou (FIGC) i tureckou fotbalovou asociací (TFF) bude spolupracovat na tom, aby dokumentace, která má být předložena pro společnou kandidaturu, splňovala požadavky na podávání pořadatelství.

Pokud společná nabídka tyto požadavky splní, bude předložena výkonnému výboru UEFA na zasedání plánovaném na 10. října. Na něm budou oznámeni organizátoři turnaje pro roky 2028 a 2032.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články