Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Touchdown

Eriksen hrát v Itálii nemůže, s Interem se domluvil na rozvázání kontraktu

Působení Christiana Eriksena v Interu Milán je u konce. Devětadvacetiletý dánský reprezentant, který se zotavuje po srdečním kolapsu z letního mistrovství Evropy, se s klubem domluvil na rozvázání smlouvy. Kvůli voperovanému kardiover-defibrilátoru totiž nesmí v Serii A působit. Angažmá v jiné lize si ale najít může.

Christian Eriksen v dresu dánské reprezentace
zdroj: ČTK/AP/Stuart Franklin

"Náš klub a celá rodina Nerazzurri přeje Christanovi v budoucnosti vše nejlepší. I když se Inter a Christian v tuto chvíli rozchází, naše vzájemné pouto se nikdy nepřeruší. Skvělé časy, góly, vítězství, oslava scudetta s fanoušky - to vše zůstane navždy v historii Nerazzuri," uvedl klub v prohlášení.

Bývalý záložník Tottenhamu nebo Ajaxu Amsterdam utrpěl před šesti měsíci během utkání na ME proti Finsku zástavu srdce. Život mu zachránil jen včasný zákrok lékařů přímo na hřišti. Během následné týdenní léčby v nemocnici dostal Eriksen přístroj, který mu hlídá srdeční rytmus. S ním podle pravidel v italské lize hrát nemůže.

Rodák z Middelfartu se na začátku prosince vrátil k tréninku. Individuální přípravu zahájil v Odense, kde začínal kariéru.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články