Egyptské rekordmany vyřadil z afrického šampionátu v rozstřelu gól brankáře

Egypt svou rekordní sbírku sedmi titulů z mistrovství Afriky nerozšíří. V osmifinále turnaje v Pobřeží slonoviny prohrál s Kongem 7:8 na penalty poté, co brankář Muhammad Abú Gabál v osmé sérii poslal míč do břevna. Naopak gólman Konga Lionel Mpasi ho vzápětí překonal. Kongo narazí v pátečním čtvrtfinále na Guineu.

Zklamaní fotbalisté Egypta
zdroj: Reuters autor: Siphiwe Sibeko

V normální hrací době a po prodloužení skončil nedělní zápas 1:1. Egypt hrál od 97. minuty po vyloučení Mahmúda Hamdího v deseti, ale soupeř početní výhodu v prodloužení nevyužil.

Egypťanům chyběl hvězdný útočník Liverpoolu Muhammad Salah, který utrpěl ve druhém utkání ve skupině svalové zranění. Kvůli zdravotním potížím nemohla nastoupit ani brankářská jednička Muhammad Šanáví.

"Takovýhle konec jsme si nepředstavovali. Měli jsme smůlu," řekl portugalský kouč egyptského výběru Rui Vitória.

"Hráči byli výborní, ale takový je fotbal. Někde se radujete, jindy jste smutní," konstatoval bývalý trenér Benficy Lisabon, který nechtěl spekulovat o své budoucnosti u týmu.