Speedway GP 2024

Egypt na africkém šampionátu opět jen remizoval, navíc přišel o Salaha

Egypťané, kteří jsou se sedmi tituly kontinentálními rekordmany, se ani ve druhém zápase na fotbalovém mistrovství Afriky nedočkali vítězství. Po remíze s Mosambikem zachránili až v závěru nerozhodný výsledek 2:2 s Ghanou, navíc přišli o největší hvězdu Mohameda Salaha.

Mohamed Salah v utkání proti Ghaně
zdroj: Reuters autor: Luc Gnago

Egypt hrál bez Salaha celý druhý poločas, střídat musel těsně před přestávkou kvůli zranění. Kanonýr Liverpoolu si v nastavení první půle sedl na trávník a signalizoval, že nebude schopen pokračovat. Držel se za zadní část levého stehna.

Ve skupině A si první výhru připsali fotbalisté Nigérie. Trojnásobní vítězové turnaje po úvodní remíze s Rovníkovou Guineou porazili Pobřeží slonoviny 1:0. V čele tabulky je ale o skóre jejich úvodní soupeř, který přehrál Guineu-Bissau 4:2.