Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Eden mění trávník na Superpohár, který by měl být ztrátový

Praha - Největší fotbalový svátek na území České republiky za dlouhou dobu se blíží a stadion v Edenu se na něj chystá. Kromě jiných opatření pro utkání vítěze Ligy mistrů s vítězem Evropské ligy právě probíhá výměna hrací plochy. Přestože se v případě zápasu Bayernu Mnichov s Chelsea jedná o velmi prestižní duel, pořadatelé počítají s tím, že událost bude ztrátovou záležitostí.

Stadion v Edenu
zdroj: ČT24

Hned po pondělním večerním ligovém utkání mezi pražskou Slavií a Olomoucí začalo odstraňování původního trávníku, instalace nové hrací plochy potrvá do víkendu. Vyjde na více než tři miliony korun. "S výměnou se začalo dnes ráno a skončit by měla v sobotu nebo v neděli tento týden v závislosti na počasí," řekl Jakub Dlouhý z agentury Concept One, která je strategickým marketingově-obchodním partnerem Synot Tip Arény.

Velkou část nákladů pokryje UEFA, organizátor Superpoháru, který se v Praze bude konat 30. srpna. Půjde i o další úpravy stadionu jako výměnu osvětlení nebo rekonstrukci šaten hráčů, především rekonstrukci podlahových krytin. Přesné datum dalších úprav zatím není známé. "Klíčová je výměna trávníku, dále pak bude posíleno osvětlení a dojde k dalším menším úpravám. Přesné datum, kdy dojde k výměně osvětlení, zatím není stanoveno. Závisí na tom, kdy pověřená firma bude mít komponenty, osvětlovací tělesa připravena k instalaci," podotkl Dlouhý.

"Velkou část nákladů pokrývá UEFA, i tak bude ale Superpohár pro arénu ztrátovou událostí. S UEFA se snažíme dohodnout ještě další finanční podporu," uvedl Dlouhý. "Přesto jsme rádi, že Superpohár v Synot Tip Aréně proběhne, protože jde o prestižní záležitost a investici do budoucna. Na trávník do Edenu přiláká třeba reprezentaci nebo další mezinárodní utkání pod patronací UEFA jako třeba ME jednadvacítek v roce 2015," dodal.

Zatěžkávací zkouškou projde nový trávník v pondělí 19. srpna, kdy se na něm představí v ligovém utkání Slavia a Teplice. Aréna v Edenu je prvním stadionem, který bude hostit Superpohár, mimo Monako, kde se dřív zápas vždy konal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy