Následuje
ODM 2020: Hokej

Dvěma zápasy nic nekončí, český a katarský fotbal se sbližují

Fotbalová asociace České republiky se domluvila na spolupráci s katarským svazem. Místopředseda Roman Berbr se s dalšími členy výkonného výboru sešel s vedením katarského fotbalu v čele s prezidentem Hamadem Bin Chalífou Bin Ahmadem Al Tháním a společně podepsali memorandum o spolupráci.

Sportovní areál Aspire
zdroj: ČT24 autor: Ondřej Nováček

"Nechtěli jsme, aby naše spolupráce byla jen o těchto dvou zápasech, na které jsme sem přijeli. Diskutovali jsme o tom, v čem by naše spolupráce mohla být prospěšná pro obě strany. Začínáme na reprezentační úrovni, ale chceme pokračovat v dalších věcech. Budeme si moci vyměňovat trenéry na stáže, katarské mládežnické týmy mohou jezdit k nám, my k nim. Mohli bychom spolupracovat i v amatérském fotbale, ženském fotbale a také co se týče rozhodčích," uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

"Říkali jsme si, že bychom mohli Katar pozvat na náš turnaj do 18 let Václava Ježka. Teď debatujeme, v čem všem se dá spolupracovat, aby přínos byl na obou stranách," dodal.

Česká delegace se podívala do špičkového tréninkového centra Aspire Academy v Dauhá. Zástupci FAČR se mohli seznámit také s přípravami na pořádání mistrovství světa 2022.

"Máme silné zázemí, Aspire akademii a také mnoho zkušeností, o které se rádi podělíme. Zároveň sami hledáme možnosti, kde se přiučit nové věci, abychom byli co nejlépe připraveni na šampionát. A věříme, že ze spolupráce s českou asociací můžeme těžit. Máme tuto úmluvu o spolupráci a nyní budeme sestavovat plán, jak z toho mohou obě strany získat co nejvíce," řekl generální sekretář katarského fotbalu Mansúr Al Ansárí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy