Svět motorů

Dva zásahy Souzy přiblížily Fenerbahce k postupu do dalšího kola EL

Istanbul – Velký krok směrem k postupu do osmifinále Evropské ligy udělali v úvodním kole 2. kola fotbalisté Fenerbahce. Turecký celek na domácím hřišti porazil Lokomotiv Moskva 2:0, když obě branky vstřelil brazilský záložník Souza. Posledních šest minut za vítěze odehrál i český reprezentant Michal Kadlec.

Josef de Souza z Fenerbahce se raduje ze vstřelené branky
zdroj: ČTK/ABACA/ autor: AA

Fenerbahce z posledních devíti domácích utkání v Evropské lize prohrálo jediné a ani tentokrát nezaváhalo. Už v 18. minutě ho za výhrou nasměroval Souza, který hlavou zužitkoval Gonulův centr z pravé strany. Brazilský záložník pak po změně stran zvýšil, když si tentokrát počkal na centr zleva a zblízka se štěstím propálil gólmana.

Následně Souzu vystřídal Kadlec, aby pomohl udržet nadějný výsledek do odvety, která se v Moskvě bude hrát za týden.