Dva vyloučení i letící kopačka. Ve vyhroceném duelu porazila Barcelona Atlético

Madrid - Fotbalisté Barcelony vyhráli vyostřenou odvetu čtvrtfinále Španělského poháru s Atlétickm Madrid 3:2 a po vítězství 1:0 z prvního zápasu prošli do semifinále. Dvěma góly se na postupové výhře podílel Neymar, domácí dohrávali bez dvou vyloučených Gabiho a Maria Suáreze.

Barcelona - Atlético
zdroj: ČTK/EFE

Atlético šlo dvakrát do vedení díky Fernandu Torresovi a proměněné penaltě Raúla Garcií, ale hosté ještě v první půli dokázali díky dvěma gólům Neymara a vlastní brance Mirandy skóre otočit. O přestávce začaly zejména na straně domácích pracovat emoce.

Kvůli poločasové potyčce byl vyloučen Gabi a krátce po pauze mohl jít předčasně ze hřiště i Arda Turan. Tureckého záložníka vytočilo, že na něj nebyl odpískán faul a hodil po asistentovi rozhodčího kopačku. Jeho vystoupení ale rozhodčí ohodnotil pouze žlutou kartou.

Trápení Atlétika dokonal šest minut před koncem Suárez, který kopnul Lionela Messiho a po druhé žluté byl vyloučen.

Výsledek čtvrtfinále fotbalového Španělského poháru

Atlético Madrid - Barcelona 2:3 (1. Torres, 30. R. Garía z pen. - 9. a 41. Neymar, 38. vlastní Miranda), první zápas 0:1, postoupila Barcelona.