Následuje
Ludogorec Razgrad - Inter Milán

Dva měsíce bez výplaty a fotbalista může zrušit smlouvu

Kluby, které nedodrží termín výplat fotbalistům, budou mít problémy. Po dvou měsících bez výplaty totiž mohou hráči zrušit smlouvu. Na tom se dohodly Světová fotbalová federace FIFA a hráčská asociace FIFPro v nové šestileté smlouvě.

Prezident FIFA Gianni Infantino
zdroj: ČTK/PA autor: Joe Giddens

Součástí dohody jsou i přísnější sankce pro kluby, které nebudou platit včas nebo budou hráčům znepříjemňovat život, aby je donutili k odchodu nebo k podepsání méně výhodné smlouvy. Pokud bude klub dlužit hráčům výplaty za šest měsíců, čeká ho okamžitý zákaz přestupů.

"Zatímco kluby v největších ligách zachází s hráči dobře, jsou zde jiné soutěže, kde jsou práva hráčů běžně ignorována," citovala agentura AP předsedu FIFPro Philippeho Piata.  

Hráčská asociace také uvedla, že se po jednání rozhodla stáhnout žalobu, kterou na FIFA podala k Evropské komisi kvůli přestupovému řádu.  

"Byla to náročná jednání se zainteresovanými subjekty a každý z nich musel udělat několik kompromisů," uvedl šéf FIFA Gianni Infantino.  

Změn by v budoucnu mohl dostát také přestupní řád, kterým se bude nyní zabývat odborná komise FIFA. Řešit bude mimo jiné délku přestupových období, role hráčských agentů, výši odstupného nebo hromadění hráčů v klubech, které je pak posílají na hostování.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy