Sportovní zprávy

Dva góly Szewieczkové nestačily, Češky podlehly v přípravě Anglii 2:3

Po mužské reprezentaci si domácí zápas s vyslanci kolébky fotbalu zahrály i české ženy. A ani svěřenkyně Karla Rady nebyly daleko výbornému výsledku, když ještě pět minut před koncem držely remízu 2:2. O vítězství semifinalistek letošního mistrovství světa rozhodla v závěru tečovanou střelou Leah Williamsonová. Oba góly Česka vstřelila Tereza Szewieczková.

Sestřih a ohlasy utkání Česko - Anglie

Svěřenkyně trenéra Karla Rady nastoupily proti Anglii pět dnů po kvalifikačním vítězství 4:0 v Ázerbájdžánu a v úvodu byly střelecky při chuti.

Po dvou neproměněných šancích Andrey Staškové se v 15. minutě po sólu prosadila Szewieczková. Angličanky stihly už za pět minut otočit stav, Szewieczková vyrovnala v houstnoucím sněžení střelou z dálky.

V druhém poločase neplatil gól pořadatelské země příštího ME kvůli faulu, blýskla se i brankářka Barbora Votíková, přesto domácí celek remízu nakonec neudržel.

Česko - Anglie 2:3 (2:2)

Branky: 15. a 27. Szewieczková - 17. Englandová, 20. Meadová, 86. Williamsonová. ŽK: Nobbsová. Rozhodčí: Augustyn (Polsko).

Česko: Votíková - Jarchovská, Bertholdová, Sedláčková, Sonntagová - Cahynová - Voňková, Svitková, Szewieczková (71. Khýrová) - Martínková, Stašková (85. Dubcová). Trenér: K. Rada.

Anglie: Telfordová - Bronzeová, Brughtová, Williamsonová, Stokesová - Scottová, Walshová - Parrisová (64. Hempová), Staniforthová (76. Nobbsová), Meadová - Englandová (77. Dalyová).