Golf Time

Duel týmů ze dna tabulky vítěze neměl. Bohemians hráli s Baníkem bez branek

Praha – Před zápasem oba celky vyhlašovaly, že neberou nic jiného než výhru. Záchranářský duel týmů ze dna tabulky však vítěze nenašel. Fotbalisté Bohemians 1905 uhráli na domácím hřišti s Baníkem i přes několik velkých šancí na obou stranách remízu 0:0. Pražanům ale zisk bodu pomohl opustit sestupové pozice, když o skóre přeskočili Brno. Ostrava zůstává poslední.

On-line textový přenos

90.

Je tady konec. Souboj o záchranu vítěze nepřinesl. Zápas končí 0:0.

92.

Poslední střídání Baníku. Místo Štěpának přišel Zawada.

92.

Oba celky se snaží s výsledkem něco udělat, jenže útočné snahy končí většinou nepřesným pasem.

90.

Nastavovat se budou dvě minuty.

90.

K hlavičce se dostal Škutka. Ta však míří mimo.

90.

Baník bude mít po zblokovaném pokusu Kukece o centr roh.

90.

Centr do vápna vyboxoval Berkovec.

89.

Baník podruhé střídá. Foltýn jde dolů. Závěrečné vteřiny bude hrát Holzer.

89.

Kalina u postranní čáry fauloval Štěpána. Baník bude mít standartní situaci.

88.

Pauschek se po narážečce dostal do vápna. Jeho zpětnou přihrávku však přečetl jeden z hráčů Baníku.

86.

Velká šance Baníku. Štěpán přetaženým centrem na zadní tyči našel úplně volného Foltýna, jenže tomu se střela vůbec nepovedla. Míč se z jeho kopačky dostal pouze ke Kukecovi a ten byl v ofsajdové pozici.

85.

Střídající Nerad je největší hrozbou Bohemians. Mladý záložník se na hranici vápna uvolnil a nebezpečně vypálil. Pavlenka ale zasahovat nemusel.

84.

Klavík šikovnou kličkou posadil ve vápně Baránka, jenže prováhal dobrou situaci a po další kličce vybojoval pouze roh.

83.

Domácí trenér Klusáček střídá potřetí. Místo Moravce přišel Jeremenko.

83.

První střídání Baníku přichází až sedm minut před koncem. Krmenčíka střídá Svěrkoš.

82.

Moravec se šikovně protáhl po pravé straně. Jeho centr nikoho nenašel, ale po závaru se dostal k pokusu Jindřišek, který však byl nepřesný.

81.

Lietava byl chycen v ofsajdu.

80.

Škutka předvedl vzdušnou kombinaci s Kukecem. Druhý jmenovaný ho chtěl uvolnit pasem za obranu, jenže jeho pas byl příliš dlouhý.

79.

Lietava při své snaze tvrdě atakoval Baránka.

78.

Lietava se uvolnil přiblizně deset metrů za vápnem a vypálil levou. Nepřesně.

76.

Útok Baníku zastavil nepřesný pas.

76.

Bohemka podruhé střídá. Bartka nahradil Klavík.

75.

Lietava se snažil hlavičkou najít některého ze svých spoluhráčů. Našel pouze stopera Baníku.

74.

Velká šance i na druhé straně. Krmenčík zacentroval a Škutkova hlavička jen těsně minula Berkovcovu branku.

73.

Bohemce k vedení teď chyběly pouze centrimetry. Nerad v těžké pozici šikovně poslal zpětnou přihrávku na vápno a Kalinova rána prosvištěla těsně vedle.

71.

Škutka vyzkoušel svoje štěstí ránou zpoza vápna. Berkovec v klidu chytl.

71.

Kukecův průnik ani dva centry Štěpána Bohemians problémy nezpůsobily.

70.

Baník je nyní lepším celkem a neustále hrozí.

69.

Bohemka poprvé střídá. Ze hřiště odešel Hora, na posledních dvacet minut přišel Nerad.

68.

První Kukecův centr nebezpečný nebyl. Záložník Baníku se ale dostal k druhému a přihrál před brankou jednoho ze svých spoluhráčů a Berkovec musel vytáhnout další výborný zákrok.

67.

Bohemka fauluje na své polovině. Baníku bude mít standartku.

66.

Další velká šance Baníku. Škutka hlavou posunul míč na Krmenčíka, který se ve vápně obtočil kolem Brabce. V rozhodující moment však zamířil vedle.

65.

Bohemka zatím v druhé půli drží míč většinou na svých kopačkách. Při útočných snahách však domácím chybí jakýkoliv nápad či překvapivé řešení.

65.

Postup Jindřiška zastavil razantním a čistým skluzem Baránek.

64.

Sukup si narazil se Škutkem. Následný centr byl zblokovaný.

63.

Bohemians se snaží posílat dlouhé míče za obranu hostů. Obrana Baníku je ale pozorná a nákopy ji nedělají potíže.

61.

Z ničeho nic solidní šance Baníku. Po pěkné kombinaci na jeden dotek se na pravém křídle uvolnil Štěpána. Ten ve vápně našel přesně hlavu Krmenčíka, ovšem ten trefil pouze místa, kde stal Berkovec a ten jeho pokus vyboxoval pryč.

60.

Hora posílal nákop na Lietavu. Jeho pokus byl ale příliš dlouhý a končí v zámezí.

59.

Kombinaci Baníku vzduchem zakončil nepřesným pasem do vápna Krmenčík.

58.

Moravec při útočné akci fauloval Sukupa.

57.

Kalina se pustil hned mezi dva hráče, jenže to vyzkoušel až na hranici vápna, a tak míč končí až u brankáře Pavlenky.

57.

Sukup si chtěl narazit se Štěpánem. Ten jeho záměr nepřečetl.

56.

Greguš zkoušel z výsledkem něco udělat, avšak nepovedená rána končí několik metrů vedle branky.

55.

Míč proleté vápnem, jenže ani jeden z Klokanů se k němu nedostal.

55.

Centr do vápna Baníku odkopl Frydrych, jenže ne příliš dobře a domácí budou mít roh.

54.

Kukec na polovině hřiště stáhl Radu. Standartka pro Bohemians.

53.

První střelecký pokus druhého poločasu. Horova rána končí však vysoko nad.

53.

Lietava zkoušel projít přes dva hráče. V rozhodujíí moment si ale šlápl na míč.

51.

Útok Bohemians končí až u stopera hostů Frydrycha. Ten však míč poslal pouze do autu.

50.

Hra po přestávce zatím plná nepřesností na obou stranách.

49.

Útoky na jedné i druhé straně skončily nepřesností.

48.

Krmenčík nedokázal zpracovat míč po dlouhém nákopu do vápna a pro balon si došel Berkovec.

47.

Brabec po hlavičkovém souboji zůstal chvíli ležet. Baník zakopl míč do autu.

47.

Hora se snažil probít středem hřiště. Pavlenka včas vyběhla a míč sebral.

46.

Baník zahájil druhý poločasem nepřesným nákopem, který skončil v autu.

46.

Začíná druhý poločas.

45.

Rozhodčí nenastavil ani minutu. Oba týmy odchází do kabin za stavu 0:0. Zápas se hraje zatím v solidním tempu. Největší šanci utkání první půle měl v závěru poločasu Lietava, jenže nedal.

45.

Obrovská šance domácích v závěru poločasu! Brabec následně přesným pasem za obranu uvolnil Lietavu, který se řítil sám na Pavlenku. Situaci ale nevyřešil dobře a slovenský útočník ani netrefil branku.

44.

Bartek při své útočné snaze fauluje. Míč získává Baník.

43.

Krmenčík po souboji s Brabcem a Jindřiškem opět padá ve vápně. Avšak ani teď se nepíská.

43.

Další útočná snaha domácích končí nepřesností.

42.

Hora uvolnil na pravém křídle Moravce. Ten si ještě zkoušel obhodit Sukupa, jenže fauloval.

41.

Po souboji s Bartkem zůstává ležet na zemi Vengřinek. Faul však po šlapáku pravého beka hostujícího celku budou mít Bohemians.

40.

Vengřinek dostal míč za obranu. V těžké pozici ho však nestačil vrátit do vápna a balon skončil v zámezí.

39.

Akce Baníku skončila sražením dvou hráčů hostů. Aut pro Bohemians.

38.

Sukup vyzval ke sprintu dlouhým nákopem Štěpána. Toho zastavil přesným skluzem Krch.

37.

Kalina zůstal po souboji se Štěpánem ležet na zemi. Baník i přes to pokračoval ve hře. K střele se dostal Sukup. Jeho rána placírkou ale ohrozila pouze diváky za brankou.

37.

Aktivní Moravec se dostával za obranu Baníku. V poslední chvíli dobře zasáhl stoper Baránek.

36.

Sukup našel ve vápně těsně hlídaného Krmenčíka, který padl k zemi. Rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

35.

Moravec unikl svému strážci a našel ve vápně Lietavu. Útočníkovi vška padl jeden z Ostravských.

33.

Rychlá akce Bohemky po pravé straně. Centr ve vápně sice nikoho nenašel, ale míč se následně dostal k Horovi, který hlavou přehazoval vyběhnutého Pavlenku a jen o několik desítek centrimetrů minul.

32.

Štěpán ve vápně našel úplně volného Krmenčíka, jenže hráč Baníku ani na dvakrát nedokázal ohrozil branku Bohemians. Následně svoje štěstí vyzkoušel z dálky i Sukup. Jeho pokus ale skončil vysoko nad.

29.

Rada se příliš nerozpakoval a vypálil tvrdou ránu přímo na branku Baníku. Jeho střela jen těsně minula branku.

29.

Lietava byl při hlavičkovém souboji faulován. Bohemians budou mít standartní situaci z třiceti metrů.

28.

Kukec se dostal ke střele, jenže ta se mu příliš nepovedla a Berkovec v klidu chytl.

28.

Rada zkoušel na levém křídle uvolnit Bartka. Ten jeho pokus ale příliš nepochopil. K míči se tak dřív dostal Frydrych.

27.

Lietavovu akci zastavila pozorná obrana Baníku.

26.

Průnik Kaliny zastavil nedovoleně Štěpán.

26.

Lietava zkoušel najít za obranou některého ze svých spoluhráčů, jenže našel opět pouze rukavice Pavlenky.

25.

Útočné snahy obou celků jsou zatím plné nepřesností, a tak příliš nadějných příležitostí zatím duel nenabídl.

24.

Dlouhý nákop Rady z poloviny hřiště po standartní situaci vyboxoval Pavlenka.

23.

Baník drží míč na svých kopačkách, jenže na zatažené domácí není schopen nic vymyslet.

22.

Baránek zkoušel překvapit obranu domácích dlouhým nákopem. Jeho pokus byl ale nepřesný a našel jen stopera Bohemians Brabce.

20.

První žlutá i na straně Bohemky. Lietava na půlce zbytečně fauloval skluzem Frydrycha a rozhodčí okamžitě vytáhl kartu.

20.

Lietava zkoušel z poloviny překvapit Pavlenku. Jeho pokus však nebyl dostatečně razantní.

19.

Pokus Bartka skryl v rukavicích Pavlenka.

18.

Bohemka měla standartku. Rada podobně jako Kukec před několika minutami poslal míč až na brankáře. Pavlenka dobře zasáhl a vyboxoval ho.

18.

První karta zápasu. Za řeči ji dostal hostující Sukup.

17.

Krmenčík se šikovně uvolnil na levém křídle a snažil se hledat ve vápně Škutku, jenže přihrál pouze jednomu z bránících hráčů.

16.

Kukecův centr prolétl až k Berkovcovi, jenž se štěstím míč vyrazil a do bezpečí následně odkopl míč Lietava.

16.

Další standartní situace pro hosty. Tentokrát od pravé lajny.

16.

Závar po standartní situaci ve vápně Bohemians. Žádný z hostujících hráčů se však k míči nedostal.

15.

Baník je v posledních minutách aktivnější a nebezpečnější.

14.

Štěpán si naběhl na pas za obranu, jenže v boji o míč fauloval Kalinu.

14.

Berkovec vyběhla a míč vyboxoval do bezpečí.

14.

Baník má roh.

12.

První zajímavá příležitost zápasu, kterou si vytvořil Baník. Baník se ve vápně krásně uvolnil kolem Jindřiška, kterého kličkou poslal tzv. "na párek". Jeho střelu však Berkovec vyrazil. Ke střele se následně dostal ještě Greguš, ale tu zblokovala pozorná obrana.

12.

Další dlouhý nákop Baníku do vápna. Kukecův centr však nikoho nenašel.

10.

Další centr baníkovců do vápna. K míči se tentokrát dostal Krmenčík. Jeho nedůrazná hlavička ale Berkovcovi velké potíže nezpůsobila.

9.

Štěpánův centr do vápna žádného ze spoluhráčů nenašel.

9.

Kalina fauloval na pravém křídle Štěpána. Standartka pro Baník.

9.

Krch nakopl dlouhý míč za obranu. Našel pouze ruce Pavlenky.

8.

Kalina se dostával za obranu Baníku, jenže při své útočné snaze fauloval Štěpánek.

7.

Domácí Hora si šikovně obhodil Baránka, jenž ho zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku.

6.

Dlouhý nákop do vápna schoval v rukavicích Pavlenka.

6.

Moravec se snažil uvolnit kolem Sukupa. Ostravský obránce ho však dobře vykrokoval a o míč ho připravil.

5.

Jidřišek hledal na pravém křídle rozběhnutého Horu. Včas zasáhl Baranek.

4.

Útočná snaha hostů skončila nepřesnou přihrávkou. U míče jsou Bohemians.

4.

Štěpánův centr našel hlavičku Frydrycha. Ta byla nepřesná.

3.

Baník se dostal k rohu.

2.

Kukec hledal před bránou Štěpána. Míč odkopla pozorná obrana. K následně se k ráně dostal Foltýn, ale jeho rána Berkovce neohrozila.

1.

Kalina se snažil na levém křídle uvolnil Bartka. Hostující Frydrych jeho záměr přečetl.

1.

Zápas začal.

--:--

Vstupenky na dnešní duel byly pouze na jméno, ale na atmosféře se to vůbec neodrazilo.

--:--

Oba týmy vstupují na hrací plochu.

--:--

Sestavy:

Bohemians 1905: Berkovec – Kalina, Krch, Brabec, Pauschek – Moravec, Jindřišek, Hora, Rada, Bartek – Lietava

Baník: Pavlenka – Vengřinek, Frydrych, Baranek, Sukup – Krmenčík, Foltýn,
Kukec, Greguš, Štěpán - Škutka

--:--

Zápas bude ostřesledovaný i z pohledu fanoušků. Po řádění ostravských příznivců na Bazalech se znovu rozhořelo téma bezpečnosti na stadionech. Proto pro dnešní duel byly prodávány lístky pouze na jméno.

--:--

Podzimní měření sil obou celků skončila na Bazalech výhrou Bohemians 1:3.

--:--

Klokani do zápasu půjdou v dobrém rozpoložení. Pod vedením nového trenéra Luďka Klusáčka v posledních dvou dulech získali čtyři body a další by chtěli získat právě dnes. Baníkovci drží sérii bez prohry ještě o jeden zápas delší. V minulém utkání dokonce dokázali obrat o body na vlastním stadionu vedoucí Spartu. Na vítězství však čekají již jedenáct kol.

--:--

Oba celky tak budou chtít zápas vyhrát. Zisk tří bodů by je totiž posunul mimo sestupové pozice na třináctou příčku.

--:--

Zápas bude soubojem dvou nejhorších týmů v soutěži. Bohemians jsou prozatím v tabulce patnáctí, Baník poslední šestnáctý. Na kontě mají oba celky osmnát bodů.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu z 22. kola české fotbalové ligy, v němž na sebe v záchranářském boji narazí Bohemians Praha 1905 a Baník Ostrava. Utkání začne ve 20:15.

Utkání provázela mimořádná bezpečnostní opatření kvůli obavám, aby se neopakovaly výtržnosti ze sobotního zápasu Ostravy se Spartou. Na stadionu v Ďolíčku však k žádným konfliktům nedošlo a policie nemusela zasahovat.

Ostrava začala aktivněji a ve 12. minutě také poprvé vystřelila na branku. Kukecovu ránu z pravé strany domácí gólman Berkovec vyrazil a Greguš už se k dorážce nedostal.

Bohemians poté hru vyrovnali a vypracovali si slušné šance. Rada z přímého kopu minul pravou tyčku a o chvíli později volný Hora hlavičkoval nad branku. Minutu před pauzou mohl otevřít skóre domácí Lietava, ale samostatný únik zakončil pouze další nepřesnou střelou.

Po hodině hry znovu převzala iniciativu Ostrava. "Klokany" dvakrát podržel výborný Berkovec, který v rozmezí sedmi minut zneškodnil Krmenčíkovu hlavičku i střelu zblízka.

Také Bohemians v závěru předvedli několik zajímavých akcí, ale se stejným výsledkem. Přesnost v koncovce postrádaly nebezpečné pokusy Kaliny i střídajícího Nerada.

Pražský nováček tak podruhé za sebou remizoval bez branek, Baník uhrál nerozhodný výsledek dokonce počtvrté v řadě.

Ostře sledované utkání mezi Bohemians 1905 a Baníkem se obešlo bez výtržností

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Královec - Wilczek, Jiřík. ŽK: Lietava - Sukup. Diváci: 4 094.

Bohemians: Berkovec - Pauschek, Brabec, Krch, Kalina - Jindřišek, Rada - Hora (69. Nerad), Moravec (83. Jeremenko), Bartek (76. Klavík) - Lietava. Trenér: Klusáček.

Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Štěpán (90. Zawada), Foltýn (89. Holzer), Greguš, Kukec - Krmenčík (83. Svěrkoš), Škutka. Trenér: Komňacký.

Luděk Klusáček (Bohemians): "První poločas byl takový opatrnější, trošku nervózní. Ve druhém už se hra více otevřela. Spíše než vyložené šance to byly příležitosti, které vyplývaly z toho, že se mužstva snaží silou dopracovat k brance. Ani jednomu se to nepovedlo a remíza je asi ztrátou pro oba. Není to ale pro nás fatální ztráta. Máme pořád ještě osm zápasů do konce. Je to bod, kterým se můžeme přiblížit dalším soupeřům. A situace v tabulce je taková, že jeden zápas a jedna výhra to může celé otočit."

František Komňacký (Ostrava): "My odjíždíme z Bohemky zklamaní. Chtěli jsme uspět a vyhrát, protože jsme věděli, že je to jeden z klíčových zápasů celého jara. Dneska jsme my ani Bohemka tu opravdovou sílu směrem dopředu neprokázali. My jsme měli hluchou čtvrthodinku na začátku druhé půle, kdy jsme nestíhali a ztráceli jednoduché míče. Naštěstí po 15 minutách jsme se zvýšenou aktivitou z toho dostali a až do konce zápasu určitě nebyli horší. Chtěli jsme víc, ale bod musíme vzít. Myslím, že pro oba je to málo. Liga je tak vyprofilovaná, že když nebudete vyhrávat, tak po jednom bodíku to jde hrozně pomalu."