Následuje
Švédská rallye

Druhý rok v MLS a hned titul. Atlanta před rekordní návštěvou premiérově ovládla MLS

Mezi elitou v MLS jsou teprve druhý rok, přesto si mohou fotbalisté Atlanty říci: Jsme poprvé v historii novými šampiony kanadsko-americké soutěže. V sobotním finále zvítězili na vlastním stadionu 2:0 nad Portlandem. Zápas sledovalo rekordních 73 019 diváků.

Fotbalisté Atlanty slaví triumf v MLS
zdroj: ČTK/AP/ autor: Curtis Compton

O výsledku rozhodly jihoamerické opory United. Nedlouho před poločasovou přestávkou otevřel skóre venezuelský kanonýr Josef Martínez, nejlepší střelec soutěže a čerstvý držitel ocenění MVP pro nejužitečnějšího hráče ligy. Po změně stran přidal pojistku argentinský obránce Franco Escobar.

Portlandští Timbers usilovali o druhý titul po roce 2015, všechny jejich šance ale vychytal americký gólman Brad Guzan.

Hlavní město státu Georgia díky fotbalistům slaví první významnou trofej v profesionálním sportu od roku 1995, kdy baseballoví Braves ovládli Světovou sérii v MLB. Majitel United Arthur Blank se dočkal trofeje téměř dva roky poté, co jiný jeho klub Atlanta Falcons ztratil v Super Bowlu, ve finále ligy amerického fotbalu NFL, komfortní vedení o 25 bodů a prohrál s New Englandem.

Triumfálně se se soutěží rozloučil trenér Atlanty Geraldo Martino, který se podle spekulací médií stane v dohledné době koučem mexické reprezentace. "Kdybych si mohl vybrat způsob, jak odněkud odejít, tak tohle je ten nejlepší. Takhle jsem si to představoval," řekl šestapadesátiletý trenér.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy