Cyklotoulky

Druhý nejdražší hráč historie zpět na trávníku. Dembelé nastoupil za Barcelonu

Po několikaměsíční pauze je zpátky na trávníku. Letní barcelonská posila Ousmane Dembelé se představil poprvé od zářijového zranění stehenního svalu. Za Barcelonu odehrál závěrečných dvacet minut osmifinále Španělského poháru proti Celtě Vigo. Zápas skončil remízou 1:1.

Ousmane Dembelé
zdroj: ČTK/AP autor: Lalo R. Villar

Odvetu bude Barcelona hrát za týden doma. K prvnímu osmifinálovému utkání nastoupila bez největší hvězdy Lionela Messiho. Dembélé v 72. minutě vystřídal autora vedoucí branky hostů Josého Arnáize.

Dvacetiletý Dembélé, jehož Barcelona v srpnu koupila z Borussie Dortmund za 105 milionů eur a udělala z něj druhého nejdražšího hráče historie, se zranil 16. září po půlhodině hry na hřišti Getafe. Byl to jeho první ligový start v základní sestavě.

Operaci se mladý reprezentant podrobil ve Finsku a v úterý dostal od klubových lékařů svolení hrát. Kouč Ernesto Valverde nicméně upozornil, že návrat nesmí uspěchat. "Je pro nás skvělou zprávou, že se dal dohromady, ale minuty na hřišti bude sbírat pomalu," řekl.