Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Drogba s Anelkou chtějí odejít ze Šanghaje. Klub jim dluží miliony

Šanghaj - Blíží se návrat Didiera Drogby do Chelsea? Další indicie tomu napovídá. Čínský tisk přišel se zprávou, že jak Drogba, tak jeho spoluhráč Nicolas Anelka plánují ukončit své působení v Šanghaj Šen-chua. Klub jim údajně dluží peníze.

Didier Drogba v Šanghaji
zdroj: ČTK/AP

Drogba po skončení čínské nejvyšší soutěže trénuje s Chelsea, s níž se připravuje na africké mistrovství. Reprezentant Pobřeží slonoviny chtěl původně do londýnského celku zamířit už v listopadu na hostování, nedostal však povolení k přesunu před zahájením přestupního termínu.

Podle listu Oriental Sports Daily je teď velmi pravděpodobné, že se do Číny už nevrátí. Klub, se kterým Drogba v červnu podepsal smlouvu na 2,5 roku s údajným týdenním příjmem kolem 300 tisíc dolarů, prý totiž útočníkovi dluží několik výplat.

Zatímco o Drogbově odchodu se pouze spekuluje, Anelka už začal s vedením jednat o předčasném ukončení smlouvy. Bývalý francouzský reprezentant, který v Šanghaji chvíli působil i jako hrající trenér, má kontrakt ještě na rok. Pokud ho však klub nechá odejít zadarmo, je ochoten se vzdát platu, jenž měl v závěrečném roce smlouvy činit sedm milionů dolarů.

Zejména Drogbův odchod by byl pro klub, který navzdory hvězdným posilám skončil v lize až na devátém místě, velkou ranou. Útočník z Pobřeží slonoviny nastřílel v 11 zápasech osm branek, zatímco Anelka dal ve 22 utkáních jen tři góly.

Video: Všechny Drogbovy góly za čínský klub v letošním roce

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy