Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jelena Ostapenková - Karolína Plíšková

Drobný se upsal Hamburku na další dva roky

Hamburk - Reprezentační brankář Jaroslav Drobný bude dál působit v bundesligovém Hamburku. Klub oznámil, že s třiatřicetiletým fotbalistou o dva roky prodloužil smlouvu, která měla v létě vypršet. Podmínky nového kontraktu severoněmecký tým nezveřejnil, podle deníku Hamburger Abendblatt by si měl Drobný vydělat okolo 900 000 eur (23 milionů korun) za rok.

Jaroslav Drobný
zdroj: EPA autor: Marcus Brandt

Smlouvu se svou gólmanskou dvojkou Hamburk prodloužil poté, co její návrh ve čtvrtek večer schválila dozorčí rada klubu. Ta se dalším setrváním Drobného v HSV zabývala v krátké době už podruhé.

Minulý týden dozorčí rada odmítla návrh již bývalého sportovního ředitele klubu Franka Arnesena. Ten českému brankáři nabídl dvouletý kontrakt s údajným ročním příjmem 960 000 eur (25 milionů korun) a s možností u týmu působit i po skončení kariéry jako trenér mladých gólmanů.

Po zamítnutí tohoto návrhu se v německém tisku začalo spekulovat o možném návratu Drobného do Herthy Berlín, která se letos dostala zpět do Bundesligy a kde bývalý gólman Českých Budějovic, Panioniosu Atény, Fulhamu nebo Bochumi působil před odchodem do Hamburku.

Sám Drobný tuto možnost nevyloučil, současně ale přiznal, že by rád v HSV zůstal. A to i navzdory tomu, že během tří sezon v Hamburku odchytal pouze 37 bundesligových zápasů a místo jedničky si vydobyl jen v ročníku 2011/12.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy