Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Dostal jsem druhou šanci a moc si toho vážím, říká Coufal

Konec v národním týmu byl blízko. Nový kouč fotbalové reprezentace Ivan Hašek ovšem odpustil Vladimíru Coufalovi účast na flámu v olomouckém klubu Belmondo před rozhodujícím zápasem kvalifikace na Euro. A ten si toho váží. Jednatřicetiletý obránce West Hamu je vděčný také spoluhráčům z reprezentace a kapitánovi Tomáši Součkovi, že se za něho postavili. Uplynulé období označil za nejtěžší v kariéře. Bál se, že v národním týmu skončí. Zápas Česko - Malta můžete sledovat v pátek od 17:20 na ČT2 a ČT sport Plus.

Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Jsem strašně moc rád, že jsem zpátky. Že se za mě kluci postavili, že mi nový realizační tým dal důvěru. Moc jim za to děkuju, hrozně moc si toho vážím. Udělám vše pro to, abychom byli úspěšní. Takže makám a tak jako celý tým se těším na Euro," řekl Coufal v Grödigu kousek pod Salcburkem, kde český tým v pátek nastoupí k předposlední přípravě před Eurem.

"Samozřejmě, trenér mi volal. Co jsme si řekli, bych neměl říkat takhle veřejně. Potom mi oznámil, že v březnu nebudu nominovaný, že chce vyřešit něco s mužstvem," uvedl Coufal, který si tehdy zaflámoval s Janem Kuchtou a Jakubem Brabcem, jenž jako jediný schází v širší nominaci na evropský šampionát.

"Březnové zápasy jsem sledoval jen v televizi. Trpěl jsem, protože jsem se potrestal sám. Nemohl jsem být s klukama a nemohl jsem hrát fotbal za svou zemi. Vždy jsem dělal vše pro to, abych mohl. Pak jsem to pokazil a dostal jsem takovýhle trest. Jsem nesmírně rád, že můžu být zpátky na Euro," dodal.

Připustil, že období po aféře v Olomouci pro něj bylo zřejmě ještě horší než náročný start kariéry. "Začátky byly těžké fotbalově, ale nepodepisovalo se to úplně na psychice. Teď jsem se potrestal fotbalově i životně. Bylo to těžké pro mou rodinu, manželku, rodiče, možná ještě víc než pro mě," řekl Coufal.

"Já jsem se uklidil do Anglie, taťka, mamka, babička, všichni čelili otázkám, pro všechny to bylo hodně těžké. Asi nejtěžší fotbalové období v kariéře. Moji blízcí mě ale podrželi, dostal jsem druhou šanci a jsem ponaučený," ujistil.

Vzhledem k věku ho přepadaly i myšlenky na konec reprezentační kariéry. "Během té pauzy, kterou jsem v nároďáku měl, jsem samozřejmě měl hodně prostoru na přemýšlení. Stačilo, kdyby se za mě kluci nepostavili nebo bych neseděl novému realizačnímu týmu, a byl by to pro mě pravděpodobně konec reprezentační kariéry," řekl Coufal.

"Pan Hašek staví tým s vrcholem na mistrovství světa (2026), pravděpodobně bych do něj nepatřil. Možná bych napsal nějaký blbý tweet, že končím reprezentační kariéru, jestli by se to vůbec hodilo. Nebo by se to prostě nějak oznámilo. I tohle jsem měl v hlavě. Doufal jsem, že to nedopadne, což se nakonec díkybohu stalo a dostal jsem druhou šanci," vysvětloval.

Je vděčný, že ho podržel reprezentační kapitán a spoluhráč ve West Hamu Souček. "Suk mi hodně pomohl hned v Olomouci. Je těžké, když mu vidíte na očích, že jsem ho prostě zklamal. Hrozně jsem mu děkoval, i v téhle situaci mě podržel a pokračoval v tom v Anglii. Pak jsem se soustředil jen na West Ham, nechtěl jsem, aby mě kauza ovlivňovala," líčil Coufal.

"Hodně mě podržela rodina, manželka, ale i trenér Moyes. Říkal, že to, co jsem provedl, ho v Anglii nezajímá. Že pro něj jsem byl vždy profesionál, že jedno zaškobrtnutí nic neznamená. Postavil mě hned za čtyři dny na zápas na Burnley, který jsme vyhráli. Bylo to těžké období, skákalo to na mě ze všech stran. Trochu mi pomohlo, že jsem byl v zahraničí, tam se to tolik neřešilo. Ale to nesnižuje ten prohřešek," dodal Coufal.

West Ham na něj během sezony uplatnil opci a prodloužil s ním kontrakt do příštího léta. "Mám pořád na rok smlouvu, takže minimálně ji chci dodržet. Určitě se budoucnost bude řešit. Rád bych vám řekl něco víc, ale teď chci mít čistou hlavu na reprezentaci a Euro," řekl Coufal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články