České ragby

Došlo až na penalty. Bayern získal v rozstřelu německý Superpohár

Dortmund – Německý Superpohár patří pošesté v historii Bayernu Mnichov. Finále ale bylo hodně vyrovnané a rozhodnout musely až pokutové kopy. Úřadující šampioni bundesligy v rozstřelu zdolali Borussi Dortmund 7:6, v základní době zápas skončil 2:2.

Bayern přehrál ve finále německého Superpoháru Dortmund

Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho museli na stadionu vítězů Německého poháru dvakrát dotahovat. Na úvodní gól amerického reprezentanta Christiana Pulisice z 12. minuty rychle odpověděl Robert Lewandowski, podruhé poslal Borussii do vedení v 71. minutě nejlepší střelec uplynulé sezony německé ligy Pierre-Emerick Aubameyang.

Vyrovnání Bayernu přinesl v 88. minutě vlastní gól, který byl po závaru před brankou připsán gólmanovi Dortmundu Romanu Bürkimu. V penaltovém rozstřelu brankář bavorského velkoklubu Sven Ulreich zlikvidoval penalty Sebastiana Rodeho a Marca Bartry, z mnichovských exekutorů neuspěl jen Joshua Kimmich.

Bayern Mnichov - Dortmund 2:2 (1:1), 7:6 na penalty

Branky: 18. Lewandowski, 88. vlastní Bürki - 12. Pulisic, 71. Aubameyang.